Na lyže skibusom

Na lyže skibusom

RedakciaAktuality27.12.2021

Na horách zavládla pravá zimná atmosféra a postupne prichádzajú aj dovolenkári, ktorí strávia na Liptove záver roka aj vstup do nového. K lyžovaniu na Liptove už neodmysliteľne patrí aj bezplatná preprava skibusmi.

„Prevádzka SKI & AQUA BUS-ov potrvá až do 13. marca. Skibusy smerujú do strediska Jasná ale aj do strediska Malinô Brdo. Postupne sa snažíme znižovať počty áut v Demänovskej a Hrabovskej doline.“ povedala riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Skibusy jazdia na Liptove už desať rokov a stali sa pravidelnými spoločníkmi lyžiarov. Vo vozidlách sú pre lepšiu orientáciu obrazovky aj zvukové hlásiče zastávok. Veľkou pomocou je aj monitoring skibusov, ktorým si lyžiari pohodlne cez mobilnú aplikáciu Liptov overia, či už nie je ich skibus plný, prípadne, či nemá meškanie. „Môžem návštevníkov Liptova uistiť, že skibusy pravidelne vetráme a dezinfikujeme, takže preprava v nich je skutočne bezpečná. Samozrejme, vyžadujeme prekrytie horných dýchacích ciest,“ doplnila Bartková.

Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV prevádzkuje päť liniek. Sú to linky z Ružomberka do Malinô Brdo a do Jasnej z Liptovského Mikuláša, Liptovského Jána, z Liptovského Trnovca aj z obce Lúčky cez Bešeňovú.

Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV financuje prevádzku SKI & AQUA BUS-ov aj z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške presahujúcej 160 tisíc eur. Cestovný poriadok SKI & AQUA BUS nájdete TU.

Text a foto: Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia