Na Májekovej chate vhupli do leta 2024

Na Májekovej chate vhupli do leta 2024

Ján SvrčekAktuality8.4.2024

Včerajšia, slnkom zaliata nedeľa do idylického šatu "zabalila" aj otvorenie letnej turistickej sezóny Klubu slovenských turistov Ružomberok. Už tradične tento štart sa konal na Májekovej chate, na Málinom Brde.

"Takýto záujem sme ešte nemali. Prišlo takmer dvesto ľudí z celého Liptova a dokonca i pár účastníkov z Košíc. Opäť hrala živá hudba Magic saxophone a len čo spustili, už sa aj tancovalo," pochvaľoval si šéf ružomberských turistov Dušan Mišík. "Samozrejme, do kariet nám zahralo žičlivé počasie. A určite aj rýchly prechod trošku z nevľúdnejších poveternostných podmienok takmer do leta. Keďže bolo pekne, ľudia sa nabudili, vycítili, že naša sezóna sa naplno zobúdza. Určite svoje urobila i väčšia propagácia. Osobne som oslovil všetkých predsedov turistických klubov a oddielov v našom regióne."

Na "máječke" bol opäť nahotovaný program pre všetky vekové skupiny. "Pripravili sme disciplíny pre deti, kde odmenou boli sladkosti, takisto dospelí si súťažili v preťahovaní lanom. V našej réžii bolo tiež pestré občerstvenie," informoval nás ďalej D. Mišík.

Poobede sa väčšina zúčastnených turistov vybralo do okolia, na individuálne túry. Mnohí kráčali na Sidorovo, alebo zamierili na Vlkolínec.

KST Ružomberok, ktorý sa z veľkej Telovýchovnej jednoty Bavlnárske závody Ružomberok osamostatnil ešte v roku 1990, je vážnym a uznávaným združením v centre dolného Liptova, ktoré pravidelne a s predstihom, nachystá pre záujemcov tiež pestrý kalendár podujatí s názvom Poďte s nami. To sa traduje roky, rokúce. "V súčasnosti máme 208 členov. Prevláda ´zrelšia´ generácia, no nechýbajú ani mládežníci, či deti. Sám sa práve takejto skupine venujem," dodal Dušan Mišík.

Foto: KST Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia