Na Málinom Brde a v okolí budú opäť súťažiť Spartania

Na Málinom Brde a v okolí budú opäť súťažiť Spartania

RedakciaAktuality26.8.2021

Málinô Brdo Spartan weekend 28. - 29. augusta 2021. Tento názov ukrýva viaceré náročné, zväčša prekážkové disciplíny, s andrenalínovým nábojom a vo výživnom teréne. V roku 2020 Spartan race debutoval v lone Veľkej Fatry a teraz sa hotuje na prvú premiéru.

Vlani sa nám tu všetkým páčilo. Pretekárov oslovilo krásne prostredie i zaujímavé a náročné trate. To bol dôvod sa na Málinô Brdo vrátiť,“ uviedla šéfka podujatia Magdaléna Lehocká. „Oproti minulému roku v našej ponuke došlo aj k nejakým zmenám. Do programu sme miesto Spartana Best, čiže 22 km polmaratónu, zaradila Spartana Ultra. Ide o náš najťažší formát, s 50 km traťou a s šesťdesiatimi prekážkami. Novinkou je aj Spartan Trail, vlastne horský beh na 10 km, bez prekážok. Tiež môžem prezradiť, že sme sa snažili pripraviť ešte náročnejšie trasy ako vlani. Vyhádzali sme z turistických i z cykloturistických chodníkov a takisto z informácií od miestnych ľudí. Zámer bol skombinovať rôzne zaujímavé cestičky s krásami tamojšieho regiónu.“

V Hrabove v sobotu prvá vlna Ultra Spartanov sa dá do pohybu o siedmej hodine ráno. Nedeľňajší program sa začne Spartanom Super o ôsmej.

Program: sobota - od 7:00 hod.: Spartan Ultra (50 km, 60 prekážok), o 9:30 hod.: Spartan trail (10 km, bez prekážok), o 12:05 hod.: Spartan kids (detské a žiacke preteky), nedeľa: od 8:00 hod.: Spartan Super (10 km, 25 prekážok), od 12:00 hod.: Spartan Sprint (5 km, 50 prekážok), o 12:05 hod.: Spartan Kids.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia