Na Málinom Brde ocenili Napoleona a kočku v kroji

Na Málinom Brde ocenili Napoleona a "kočku" v kroji

RedakciaAktuality28.2.2022

Celkove máme za sebou veľmi slušný víkend, v sobotu naše stredisko navštívilo cez 1100 lyžiarov a včera okolo 1800,“ povedal pre náš portál marketingový riaditeľ ružomberského skiparku Tomáš Gazdarica.

Nedeľa na Málinom Brde bola spestrená lyžiarskym karnevalom. Nechýbal dídžej a hostiteľský rezort zabezpečil tiež rôzne súťaže, dopoludnia pre „decká“ a poobede zase priestor dostali „dospeláci“. „Narátali sme do 170 masiek, pričom asi stovka ľudí využilo vypísanú zľavu, ďalej to boli ´sezonkári´ a členovia Lyžiarskeho klubu Ružomberok, s ktorým sme náš karneval pripravili. U dospelých súťaž o najkrajšiu masku ovládol Napoleon a medzi deťmi vyhrala jedna dievčina v sliačanskom kroji. Konečne, po pandemickej pauze, sme mohli ponúknuť akciu takéhoto charakteru. Bola určite oživením,“ doplnil Gazdarica.

Nedeľná siesta na Málinom Brde Brde sa rozbiehala za blankytnej oblohy. Slnko tamojšie kopce zalievalo zhruba do štrnástej hodiny, čo len umocnilo zážitok z vydarenej zimnej nedele v malebnom kúte Veľkej Fatry.

Neďaleko vrcholovej stanice kabinkovej lanovky deti v karnevalovom šate na Málinom Brde vítal predseda Lyžiarskeho klubu Ružomberok Peter Stano so svojim kolegami Jozefom Legerským, st., Jozefom Legerským, ml. a Dávidom Šoošom aj s koláčikmi. „Až do covidovej výluky sme pravidelne organizovali karneval na lyžiach pre našich členov. Začínalo sa svojho času na Kalvárii, keď tam ešte fungoval vlek. Snehová mizéria v okolí Ružomberka nás raz vyhnala aj na Smrekovicu. Vždy sme chceli, aby sa táto akcia predovšetkým ´deckám´ rátala. Teraz nás oslovil pre spoluprácu ružomberský skipark a bol z to to rozšírený a zaujímavý formát aj pre verejnosť. My sme sa postarali deťom o slalom,“ vysvetľoval P. Stano, ktorý bol za vlka. „Manželka celý týždeň nám šila masky. Jedna z vnučiek prišla na Málinô Brdo ako lienka a z druhej sa stala Červená čiapočka,“ pripojil šéf mladých ružomberských zjazdárov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia