Na mestských policajtov zaútočil muž aj žena

Na mestských policajtov zaútočil muž aj žena

RedakciaAktuality10.10.2021

Prelom septembra a októbra bol opäť bohatý na zásahy mestskej polície.

Spánok dvoch mužova a ženy z Ružomberka na chodníku vyriešili rýchlo a bez problémov.

Po chvíli hľadania našli aj 21-ročného Ružomberčana, ktorý na Madačovej ulici v noci vyhrával na harmonike. Jeho hudobné vystúpenie ocenili blokovou pokutou.

Bitkári skončili v putách

O štvrtej ráno si hliadka všimla súboj priamo na ulici. „Fyzický konflikt mali medzi sebou dvaja mladí muži, ďalších osem sa na bitku pozeralo. Polícia zápas ukončila a zistila, totožnosť obidvoch súperov. Išlo o 23-ročného Ružomberčana, jeho o rok mladší rival býva v Liptovskom Mikuláši,“ povedal preventista mestskej polície Roman Jankovič. Aj v tomto prípade dostali pokutu.

Ďalší prípad sa stal v podniku na Madačovej ulici. Spiacemu návštevníkovi sa pravdepodobne nepáčilo, že ho mestskí policajti zobudili, preto im začal nadávať.

„Keď ho policajti vyzvali, aby išiel s nimi von, muž nielen verbálne, ale aj fyzicky napadol jedného člena hliadky, udrel ho päsťou do oblasti hrude. Keďže bolo zrejmé, že útok bude pokračovať, boli voči nemu použité donucovacie prostriedky,“ povedal Jankovič.

Potom ho v putách predviedli na štátnu políciu, kde zároveň podali trestné oznámenie za útok na verejného činiteľa. Podozrivým je 40-ročný muž z okresu Tvrdošín.

Aj z opitej 39-ročnej ženy z Čadce sa v pohostinstve v centre mesta vykľula nadávajúca a agresívna bitkárka. Najskôr nadávala obsluhe, potom policajtom.

„Podgurážená žena akúkoľvek súčinnosť s hliadkou odmietla. Za použitia hmatov a chvatov sebaobrany ju policajti odviedli k služobnému vozidlu. Počas toho žena začala klásť aktívny odpor, snažila sa kopmi zasiahnuť členov hliadky,“ opísal zákrok Jankovič. Aj ona skončila s rukami v putách, nafúkala 1,39 mg/l, čo je v prepočte 2,75 promile.

Do trojboju už chýbalo len pivo

Začiatkom októbra policajti riešili trojicu mladíkov v veku 17, 18 a 20 rokov, ktorých si všimli na kamerovom systéme. Na parkovisku mali na kapote auta postavené dve fľaše alkoholu, víno a vodku. Bolo vidno, ako táto trojica vodku zapíjala vínom. Tento špeciálny drink ich tiež vyšiel draho, pretože dostali pokutu.

Kamery odhalili aj dvojicu mužov popíjajúcich alkohol na ulici pred nočným podnikom. Kým stihla na miesto prísť motohliadka, strhal sa bitka. Jeden z dvojice požívajúcej alkohol napadol iného muža a spôsobil mu zranenie. Napadnutého mladíka hliadka odvezla do nemocnice na ošetrenie. Ak bude mať vážnejšie zranenia, útočník sa dopustil trestného činu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia