Na Olympic Day bol uveličený aj MUDr. V. Krčméry:  Málo dotknutá príroda sa stretla s ľudským umom

Na Olympic Day bol uveličený aj MUDr. V. Krčméry: Málo dotknutá príroda sa stretla s ľudským umom

RedakciaAktuality28.8.2022

Sobotňajšiu vydarenú akciu pre Ružomberčanov a navštevníkov nášho mesta podporil aj majiteľ Malinô Brdo ski&bike family park a známy filantrop Milan Fiľo. Prezident spoločnosti ECO – Investment je známy tým, že finančne podporuje viaceré charitatívne organizácie a v minulosti podporil aj aktivity profesora Vladimíra Krčméryho, ktorý na Olympic Day zavítal s rodinou. „Tu sa krásna božská a málo dotknutá príroda, stretla s ľudským umom a podnikavosťou,“ vysvetľoval na včerajšom Olympic Day na Málinom Brde, ktorý prilákal skoro 1200 „duší“, profesor Vladimír Krčméry, prečo aspoň raz do roka zavíta do tohto kúta Veľkej Fatry.

„Sme tu s deťmi, s vnukmi. Pôvodne sme sa chceli sa ísť kúpať do Hrabovskej nádrže, lenže jeden pán nám odporučil zostať hore, že bude úžasne a mal pravdu. Naozaj krásna akcia. Našiel som na nej aj svojich študentov, záchranárov,“ vravel ďalej známy lekár, vedec, vysokoškolský pedagóg a tiež odborník na tropickú medicínu a infektológiu. „Už robím len šesť hodín denne, ale ešte dvakrát do týždňa mám ambulanciu výlučne otvorenú len pre bezdomovcov. Oni sú radi, keď ich ošetruje starší doktor,“ prezradil nám MUDr. Vladimír Krčméry.

Organizátori formátu, ktorý bol predovšetkým adresovaný rodinám s deťmi z Malinô Brdo ski&bike family park – u na čele s jeho riaditeľom Milanom Rezníkom, „hore“ postavili päť športovísk. Najdlhšie sa čakalo na na strelecké disciplíny – z luku a painballovej pušky. „Nevadí, že tu stojíme. Dôležité je, aby sa ´decká´ naučili aj trpezlivosti. Navyše je pekne,“ prehodila ružomberská basketbalová legenda Iveta Bieliková, ktorá Olympic Day absolvovala so svojou neterou.

Smelo možno povedať, že hostiteľom skvele vyšiel ťah s fitnesákom Michalom Barbierom a spevákom Martinom Harichom. Obaja Mikulášania pre deti i všetkých návštevníkov boli skutočným ťahákom.

„Na Málinom Brde je krásne,“ zdôraznil viacnásobný majster sveta a Európy vo fitness, ktorý včera vytiahol pestrú paletu zo svojho umenia. Niečo z akrobacie i zo silových prvkov, ale všetko spojil do pôsobivej choreografie. „Tiež som chcel ľuďom ukázať rôzne disciplíny, ktorým som sa venoval, alebo venujem,“ vysvetľoval 24 – ročný Barbier. Zvedaví sme boli, čo mladého muža pritiahlo práve k tomuto športovému odvetviu. „Určite láska k pohybu. Najprv to bol parkour. Pri tejto disciplíne som sa rozvíjal, vďaka cvičeniam vlastnou váhou. Až v osemnástich rokoch som zašiel prvý raz do ´posilky´. Nuž a potom som si budoval čoraz viac komplexnejšiu postavu. Na fitness som prešiel, keď mi bolo dvadsať,“ vravel svetový šampión z rokov 2018 a 2019.

Aj Harichovi sa Málinom Brde páčilo. „Oproti zime, keď som tu bol pred deviatimi, či desiatimi rokmi, je toto plne luxusné miesto na koncert,“ nadchýnal sa spevák, ktorý včera vystupoval so svojim bubeníkom. „Dostali sme pekné pozvanie, podarilo sa zladiť program a tak sme tu. Tento rok už druhý raz vystupueem v Ružomberku. Už mám za sebou i s celou kapelou otvorenie Leta u Hýroša.“ Dvadsaťšeťročného interpreta, ktorý prvý raz do povedomia verejnosti sa dostal ako finalista Česko Slovenskej Super Star, len teší, že má nabitý kalendár. „Som šťastný, veď dva a pol rok kvôli covidu sme normálne nehrali. Konečne zase funguje tá pravá hudobná energia,“ doložil sympaťák Harich.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia