Na radnici vyslanci ružomberského gymnázia

Na radnici vyslanci ružomberského gymnázia

Ján SvrčekAktuality20.6.2024

Dnes (20. júna) primátor Ružomberka Ľubomír Kubáň vo Veľkej zasadačke Mestského úradu prijal dve úspešné partia z Gymnázia, na ul. Š. Moyzesa a pri tejto milej príležitosti všetkým odovzdal pamätné listy.

Najprv to bolo družstvo dievčat, ktoré, pod vedením trénerky Moniky Bogniarovej a jej asistenta Jakuba Koreňa, vyhralo majstrovstvá Slovenska stredných škôl v Bratislave, keď úspešne zvládlo svoju cestu od štvrťfinále až po finále a predtým všetky postupové kolá.

Potom prišlo na rad štrnásť študentov, čo sa úspešne zapojili do 1. ročníka Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu (DofE). „Ide o medzinárodný rozvojový program, kde naši žiaci na sebe pracovali vo viacerých oblastiach a na záver ich čakala dobrodružná expedícia, ktorá bola najväčším lákadlom. Bola to dlhodobá aktivita, za ktorú boli odmenení bronzovými medailami,“ vysvetlila nám riaditeľka ružomberského štátneho gymnázia Iveta Kmeťová a dodala: „Veľmi si vážime takéto ocenenie na úrovni mesta. Aj pre samotných študentov je iné, keď im ja zagratulujem a stisnem ruku, než pán primátor.“

Foto: Vladimír Miškovčík

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia