Na rieke Revúca bol odvolaný druhý stupeň povodňovej aktivity

Na rieke Revúca bol odvolaný druhý stupeň povodňovej aktivity

RedakciaAktuality17.4.2024

Zrušili ho po vyše dvoch mesiacoch. Toto obdobie využili na zabezpečovacie práce a prevenciu.

Primátor Ružomberka Ľubomír Kubáň včera popoludní odvolal 2. stupeň povodňovej aktivity na rieke Revúca na Podsuchej a v mestskej časti Biely Potok. Stalo sa tak na odporúčanie Krízového štábu a Povodňovej komisie mesta Ružomberok.

Dôvodom na zmenu je fakt, že vodný tok rieky Revúca je aktuálne stabilizovaný a doteraz sa uskutočnili v spolupráci so Slovenským vodohospodárskym podnikom, Povodím horného Váhu všetky nevyhnutné zabezpečovacie povodňové práce.

„Voda nás v posledných mesiacoch naozaj potrápila. Ale vďaka výbornej spolupráci so správcom vodného toku sme sa mohli venovať povodňovým zabezpečovacím prácam, ktoré sú prevenciou, aby sa rieka v budúcnosti nevyliala. Urobil sa naozaj kus roboty. Ďakujem každému, kto sa do zabezpečovacích prác v Bielom Potoku zapojil,“ zhodnotil primátor Ružomberka Ľubomír Kubáň.

Dodal, že aj na základe podnetov občanov zabezpečovali kritické úseky a verí, že už nebudú predstavovať potenciálne riziko pre život, zdravie alebo majetok obyvateľov.

Na rieke Revúca bol vyhlásený tretí povodňový stupeň 11. februára, pretože v Bielom Potoku hrozili povodne. O deň neskôr 12. februára ho znížili na druhý stupeň. V ružomberskej mestskej časti naďalej platí mimoriadna situácia pre zosunutú časť cesty na Ulici Slovenského národného povstania.

Fotogaléria

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia