Na Rovni a Tatranskej ceste pribudli nové stromčeky

Na Rovni a Tatranskej ceste pribudli nové stromčeky

RedakciaAktuality22.11.2019

Obyvatelia z niektorých častí mesta sa prebudili z letargie a aktívne sa starajú o skvalitnenie životného prostredia a skrášlenia okolia svojich domov a bytoviek.

Na Rovni, pribudli čerstvo vysadené javory, borovice a pár smrekov.

„Teší nás, že na našom sídlisku môžeme pomôcť vlastnými rukami, aby sme tu mali viac stromov, zelene,“ povedala pre náš portál poslankyňa Mestského zastupiteľstva Ružomberok, Mária Kramárová.

Jeseň je v prípade výsadby niektorých druhov listnatých a ihličnatých stromov to najvhodnejšie obdobie.

Vďaka Kataríne Ševčíkovej, obyvateľke nášho sídliska, ktorá z projektu spoločnosti Mondi SCP zabezpečila sadenice stromov, sme skrášlili okolie krásnymi javormi,“ doplnila, M. Kramárová.

Iniciatívu rozšírenia zelene podporili aj Mestské lesy Ružomberok a poslanec z obvodu Milan Šlávka. V priebehu mesiaca za pomoci komunity, pod odborným dohľadom lesníkov, vysadili popri hlavnej ceste, popri ihrisku na Bystrickej ceste približne štyridsať borovíc. Ďalšie vysadili do Havko parku, ako náhradu za vymrznuté, počas predchádzajúcej zimy. „Tridsať sadeníc sme dali obyvateľom z Tatranskej cesty, aby si aj oni omladli okolie,“ konštatovala Kramárová s nadšením, že rozšírenie a revitalizácia zelených plôch prispeje k zvýšeniu kvality životného prostredia i k skrášleniu celkového vzhľadu mesta.

Zdroj foto : facebook/My sme Roveň


© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia