Na testovanie má Ružomberok už dostatok personálu

Na testovanie má Ružomberok už dostatok personálu

RedakciaAktuality30.10.2020

Od zajtra, (sobota 31. októbra) do nedele 1. novembra sa na celom území Slovenska uskutoční celoplošné testovanie obyvateľov na COVID-19.

Začína od 7.00 do 12.00 a pokračovať bude od 13.00 do 22.00, pričom posledný odber bude o 21.30.

„Zabezpečených je dostatok administratívnych pracovníkov, dostatok zdravotníckych pracovníkov, dostatok pomocníkov a dostatok techniky. Otvorených bude všetkých 24 odberových miest v Ružomberku. V nich bude plný počet pracovníkov, ktorí odborne a slušne obslúžia každého, kto bude mať o testovanie záujem,“ píše mesto na sociálnej sieti.

Personál otestujú už dnes

Zároveň dnes začína testovanie zdravotníckeho personálu a všetkých, ktorí sa zúčastnia na testovaní. Poradie samospráva neurčila, ľudia tak budú na odberné miesta čakať podľa poradia v akom sa na odberné miesto dostavili. Zároveň platí, že na testovanie môžete využiť ktorékoľvek odberné miesto. A to nielen ktorékoľvek v meste, ale hociktoré na Slovensku. Dôležité je na testovanie so sebou priniesť občiansky preukaz, alebo iný hodnoverný preukaz identity.

Testovanie bude napokon na všetkých 24 miestach

Podrobné informácie o testovaní v našom meste zverejnila radnica na svojej webstránke. Dostupné sú TU.

V Ružomberku sa bude testovať na 24. miestach, ktoré prevažne kopírujú volebné miestnosti. Michal Lazár pritom na sociálnej sieti mesta pripomenul, že ak pôjde o základnú školu, nebude sa testovať v triedach a priestoroch, kde sa žiaci učia, ale na chodbách, či telocvičniach. Po každom dni testovania priestory vydezinfikuje profesionálna firma, ktorá urobí tak aj v pondelok, kedy sa budú vyvážať infekčné materiály. Ako ďalej avizoval, so samotnou dezinfekciou pomáhajú tiež dobrovoľní hasiči z Černovej, Hrboltovej a Vlkolícna, resp. Bieleho Potoka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia