Na turistov čaká v lese prekvapenie

Na turistov čaká v lese prekvapenie

RedakciaAktuality3.10.2022

Zamestnanci spoločnosti Mestské lesy zhotovili 16 masívnych drevených polyfunkčných lavičiek s logom logo spoločnosti, umiestnili ich do terénu okolo Ružomberka. Rozmiestnené sú na turisticky atraktívnych miestach v Hrabove, Čutkove, na trase Medvedej a Obrovej cesty, v okolí Vlkolínca, Brankovského vodopádu a ďalších navštevovaných lokalitách. Všetky sú priamo v lese alebo v tesnom dotyku s ním. Ďalšie lavičky rozmiestnia na jar budúceho roku.

„Našou hlavnou úlohou je obhospodarovanie lesných porastov v majetku mesta, z čoho mestu plynú aj finančné prostriedky. Okrem toho však za našu povinnosť považujeme aj určité služby pre návštevníkov lesa a verejnosť. Už máme v rukách povolenia na realizáciu malého edukačného centra lesnej pedagogiky v Čutkovskej doline. Otvoriť ho chceme v budúcom roku, deťom v ňom príležitostne priblížia život a prácu v lese naši vyškolení pracovníci,“ povedal riaditeľ spoločnosti Milan Šlávka.

Muži v zelených uniformách uvažujú tiež o realizácii lesníckeho náučného chodníka, ktorý by dokázal verejnosti vysvetliť rôzne lesnícke postupy a oboznámi ich s prácou lesníkov. „Takúto informovanosť už začíname brať ako súčasť našej práce, keďže médiá, najmä tie celoštátne, o nej často informujú dosť skreslene,“ dodal Šlávka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia