Na ulici sa bilo desať ľudí, ženu chceli okradnúť, vodič jazdil opitý

Na ulici sa bilo desať ľudí, ženu chceli okradnúť, vodič jazdil opitý

RedakciaAktuality9.12.2022

V nedeľu, 27. novembra nadránom, zaznamenal kamerový systém mestskej polície bitku na ulici Antona Bernoláka pri budove pošty. Išlo o konflikt medzi dvoma skupinami mladých mužov, chvíľami sa bilo viac ako desať ľudí. Okamžite na miesto vyslali hliadky mestskej polície a informovali aj štátnu políciu.
„Po upokojení situácie zistili, že konflikt mali vyvolať dvaja Rumuni vo veku 28 a 30 rokov, ktorí mali napadnúť 29-ročného muža z okresu Ružomberok. Incidentu ešte predchádzala hádka dvoch mladých žien, ktorá sa odohrala v blízkom podniku,“ informoval preventista mestskej polície Roman Jankovič.
Pretože išlo o podozrenie zo spáchania trestného činu vec si prevzala štátna polícia.

Podvodníkom to nevyšlo
V posledný novembrový deň prijala mestská polícia telefonické oznámenie od obyvateľky ulice Plavisko. Pani uviedla, že pred chvíľou mala zvláštny telefonát.
Prípad opísal Roman Jankovič. „Neznáma volajúca žena povedala Ružomberčanke, že jej prinesie obálku od energetikov, aby bola doma. Následne oznamovateľke volal neznámy muž, ktorý sa predstavil ako policajt. Povedal, že sa stala obeťou podvodu a posielajú na jej adresu policajta v civile, aby podvodníčku chytil. Policajt bol ďalej zvedavý, či má pani doma nejaké peniaze a iné cenné veci, najmä zlaté šperky.“
Ružomberčanka sa zachovala duchaplne a povedala, že všetky úspory má v banke a doma nedrží nijaké šperky. Predpokladala, že ide o podvodníkov, preto kontaktovala mestských policajtov. Tí jej odporučili, aby určite nikomu neznámemu neotvárala a v prípade, že by jej niekto zvonil pri dverách, aby kontaktovala mestskú alebo štátnu políciu. Mestskí policajti to oznámili štátnym, ktorí potvrdili, že v ten deň evidovali podobné hlásenia.

Jazdil hore dole
Aj ďalší prípad sa stal v novembri. Mestskí policajti si všimli podozrivé auto, ktoré jazdilo zo strany na stranu, niekoľkokrát vyšlo na chodník a vrátilo sa na cestu. Hliadka preto vozidlo zastavila. Vodič si svojou jazdou poškodil vozidlo, mal na ňom prerazenú pneumatiku.
„Hneď pri prvom kontakte s vodičom bolo zrejmé, že je pod vplyvom alkoholu, preto privolali hliadka štátnej polície. Dychová skúška potvrdila požitie alkoholu, v dychu mal 1,69 promile, čo je 0,81 mg/l.,“ uviedol Romane Jankovič.
Vodič skončil v policajnej cele.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia