Na ulici sa v noci naraz bilo šesť mužov

Na ulici sa v noci naraz bilo šesť mužov

RedakciaAktuality21.2.2022

Príslušník mestskej polície obsluhujúci kamerový systém si v nedeľu 13. februára po polnoci všimol na ulici Antona Bernoláka troch mladíkov. Podľa pohybov boli všetci zjavne pod vplyvom alkoholu, preto ich chvíľu monitoroval.

Hromadná bitka

Videl ako jeden z nich pristúpil ku odpadkovému košu a začal vykonávať malú potrebu priamo do neho. Vyslal preto na miesto hliadku a ďalej sledoval pohyb skupinky.

„Do príchodu hliadky, čo netrvalo dlhšie ako dve minúty, sa však muži stretli s ďalšou partiou. Vznikol medzi nimi konflikt, ktorý riešili bitkou. Naraz sa začalo medzi sebou biť šesť mladých mužov,“ informoval preventista mestskej polície Roman Jankovič.

Hliadka po príchode ukončila bitku a zistila totožnosť všetkých bitkárov. Išlo o mužov vo veku 19 až 35 rokov z okresu Ružomberok.

Na mieste im dali jednu blokovú pokutu za priestupok proti verejnému poriadku a dve za priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Najmladší, 19-ročný mladík, odmietol priestupok riešiť v blokovom konaní, preto mestská polícia spis odstúpi na správny orgán.

Alkohol, cigarety a možno aj drogy

Ružomberskí mestskí policajti riešili uplynulý týždeň okrem toho popíjanie alkoholu 18-ročným mladíkom na lavičke za kostolom aj agresívnych opitých zákazníkov v jednom z podnikov v pešej zóne, ktorí nadávali personálu a návštevníkom. Mladší, 22-ročný, poškodil zariadenie podniku, v dychu mal 2,5 promile alkoholu, jeho 23-ročný kamarát nafúkal 1,73 promile.

„Keď mládenci vytriezveli, uložili im pokuty. Škodu, ktorú spôsobili, si boli vyrovnať,“ povedal Jankovič.

Pridal informáciu o dvoch 16-ročných dievčatách, ktoré fajčili na detskom ihrisku. Vysvetliť to museli nielen policajtom ale aj privolaným rodičom, tí museli ešte naviac za svoje dcéry zaplatiť pokutu.

V sobotu 5. februára mestských policajtov zaujal incident medzi troma mladíkmi na ulici Panská. Hliadka zistila, že jeden z mladíkov krvácal z nosa. Pri kontrole dvaja muži predložili doklady.

„Tretí sa takisto pokúšal vytiahnuť z vrecka peňaženku s dokladmi. Počas toho mu z neho vypadlo aj igelitové vrecúško so zelenou sušinou. Potvrdilo podozrenie, že nie je len pod vplyvom alkoholu, ale aj inej návykovej látky. Počas rozhovoru s hliadkou rozprával zmätene, hovoril nezmysly,“ opísal situáciu Jankovič.

Pretože išlo o podozrenie z trestného činu privolali štátnu políciu, ktorá vec vyšetruje.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia