Nadácia Supra podporila duálne vzdelávanie a obnovu učebne sumou 10 000 eur

Nadácia Supra podporila duálne vzdelávanie a obnovu učebne sumou 10 000 eur

RedakciaAktuality26.1.2019

Stredná odborná škola polytechnická (SOŠP) získala na svoju činnosť sumu 10 000 eur od Nadácie Supra. Dotáciu pre školu počas Vianočného koncertu oznámil a slávnostne odovzdal hlavný donor Nadácie Supra a spolumajiteľ Mondi SCP Milan Fiľo. “Nezabúdame ani na deti a mládež a uvedomujeme si, aké dôležité je investovať práve do vzdelávania,“ uviedol počas Vianočného koncertu Milan Fiľo. V týchto dňoch riaditeľ školy Vladimír Pančík podpísal zmluvu o prevzatí dotácie so správcom Nadácie Mariánom Bujňákom.

“Sme radi, že môžeme túto dotáciu poskytnúť Strednej odbornej škole polytechnickej v Ružomberku na rozvoj vzdelávania žiakov v technických odboroch - na projekt duálneho vzdelávania žiakov v odbore chemik - operátor, ktorý štartuje v septembri 2019. Nadácia tým chce prispieť k výchove novej generácie celulozárov a papierárov,” povedal pre portál Žijem v Ružomberku Marián Bujňák.

Riaditeľ školy Vladimír Pančík verí, že vďaka novému duálnemu programu sa škola viac spropaguje medzi budúcimi žiakmi a priláka viac študentov. “V prvom rade túto sumu použijeme na rozbeh duálneho vzdelávania. Tento rok vstupujeme oficiálne do tohto systému v spolupráci so spoločnosťou Mondi SCP. Ide o odbor chemik - operátor so zameraním na výrobu celulózy a papiera. Mali by sme otvoriť jednu skupinu desiatich žiakov,” povedal riaditeľ SOŠP Vladimír Pančík. Získané peniaze škola tiež investuje aj do obnovy počítačovej učebne. “Plánujeme vynoviť jednu počítačovú učebňu. Software totiž napreduje rýchlejšie ako hardware a niektoré programy nám už na počítačoch nejdú spustiť. Chceli by sme tam investovať väčšinu získaných peňazí,” dodáva Pančík. Stredná odborná škola polytechnická, ktorá sídli na Sládkovičovej ulici, je jedinou strednou školou v Ružomberku so zameraním na technické odbory. V súčasnosti ju navštevuje 190 žiakov, ktorí sú rozdelení do deviatich tried. Škola ponúka zaujímavé odbory so zameraním ako strojárstvo, elektrotechnika, informatika, mechatronika či autoopravárenstvo.

Nadácia Supra, ktorá funguje už dva roky, pomáha vo všeobecnosti slabším, jednotlivcom aj komunitám, ktorým záleží na svojom okolí. V minulom roku sumou 169 782 eur podporila projekty so zameraním na zdravie občanov regiónu, na podporu seniorov a znevýhodnených občanov a prispela aj na projekty, ktorých cieľom je rozvoj detí a mládeže regiónu.

„Nadácia Supra prispela sumou takmer 170 000 eur na rôzne projekty. V Ružomberku sa otvárala pohotovosť a aby vôbec mohla začať fungovať, bolo potrebné kúpiť pohyblivé schodisko pre tých, ktorí sú imobilní. Určitú sumu sme poskytli aj evanjelickému kostolu, kde bolo tiež potrebné vybudovať plošinu, aby sa tam dostali nielen imobilní, ale napríklad aj mamičky s kočíkmi. Významný dar sme zabezpečili aj našej mladšej generácii - projekt pod názvom Protidrogový vlak. Túto poučnú akciu by sme radi podporili aj v budúcom roku, aby deti a mladí mohli na vlastné oči vidieť, čo dokáže s človekom urobiť droga,“ priblížila fungovanie Nadácie Supra Jana Štreitová, členka Správnej rady.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia