Najkrajšie sviatky v skanzene Liptovského múzea

Najkrajšie sviatky v skanzene Liptovského múzea

RedakciaAktuality15.12.2022

Vianoce v Liptove. Tento názov tróni v záhlaví nedeľňajšej akcie (18. decembra) v areáli Múzea liptovskej dediny Pribylina, ktoré je expozíciou Liptovského múzea.

„Ide o tradičné podujatie, tým ale netvrdím, že sa konalo každý rok. Naša akcia približuje tradície a zvyky vianočného obdobia. Program, ktorý sa začína o jedenástej hodine, bude prebiehať v miestnom areáli i v kaštieli do 14:30 hod. Ide poslednú adventnú nedeľu, takže už aj ľudia sú vianočne nastavení, preto očakávame peknú účasť,“ povedala pre náš portál programová manažérka Liptovského múzea Martina Mäsiarová a dodala: „Celý areál je už sviatočne vyzdobený, máme betlehem i vo vianočnom šate dreveničky, či šľachtické sídlo.“

Návštevníci sa môžu tešiť na Vianočné piesne z Liptova v podaní ženskej speváckej skupiny Čriepky, s doprovodom ľudovej hudby Liptáci, na folklórny súbor Liptov i Liptáčik. Vo vianočnej dielničke si sprobujú zdobenie medovníkov, výrobu háčkovaných vianočných ozdôb, sviečok z včelieho vosku a tiež pečenie vianočných oplátok. Chýbať nebude ani „nezastupiteľný" vianočný punč, voňavý čaj, tradičné liptovské koláče, meteník, či kúchon.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia