Nákladný výťah pomáha pacientom psychiatrie

Nákladný výťah pomáha pacientom psychiatrie

RedakciaAktuality30.1.2020

V priebehu minulého roka vyrástla pri budove oddelenia psychiatrie nová prístavba. Ako potvrdila hovorkyňa ÚVN-FN Petra Dišková jej súčasťou je nákladný výťah, ktorý pomáha transportu ťažkých stavov pacientov. „Zariadenie slúži na transport imobilných pacientov, alebo pacientov fixovaných ku lôžku z dôvodu závažnej psychiatrickej poruchy," povedal primár psychiatrického oddelenia, MUDr. Ján Magál.

Na investícii v hodnote 110-tisíc eur začali pracovať v máji minulého roka. „Doposiaľ mali zdravotníci pri transporte pacientov k dispozícii takzvaný schodiskový výťah. Ten po novom nájde uplatnenie na jednej z našich polikliník,“ doplnila Dišková. Na oddelení so 40 lôžkami pracuje dovedna 44 zamestnancov. Počet pacientov na psychiatrickom oddelení bol za rok 2019 - 442, na psychiatrickej ambulancii prijali minulý rok 7138 pacientov.

Urgent a Angio-CT dobudujú tento rok

Nemocnica intenzívne pracuje na centrálnom príjme, ktorý by mal byť pri vážnych a život ohrozujúcich stavoch pacientom k dispozícii do júna 2020.

Podľa slov hovorkyne na pracovisko Nukleárnej medicíny čoskoro pribudne nová gamakamera, ktorú využijú na široké spektrum vyšetrení v oblasti kardiológie.

Na Považskej ulici sa riešia parkovacie plochy a v priestoroch nemocnice prebieha výstavba Angio-CT pracoviska,“ doplnila plánované investície Dišková.

Podľa jej slov na novom navrhovanom angiografickom zariadení bude možné vykonávať prakticky všetky rádiologické intervenčné výkony na báze endovaskulárnej intervencie. „Špičkovými sa stanú rekanalizačné výkony na mozgových cievach, čím sa nemocnica v plnej miere môže zapojiť do systému riešenia náhlych mozgových príhod,“ doplnila Petra Dišková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia