Narazil do dvoch áut a nezastavil ani na výstrel polície, Poliak po naháňačke skončil vo zvodidlách

Narazil do dvoch áut a nezastavil ani na výstrel polície, Poliak po naháňačke skončil vo zvodidlách

RedakciaAktuality5.5.2019
Po Poliakovi pátrali všetky policajné hliadky z okolia Zdroj: PZ SR

Policajný vyšetrovateľ obvinil 20-ročného občana Poľskej republiky z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia. Obvinený muž viedol osobné motorové vozidlo Mazda vo štvrtok 2. mája v popoludňajších hodinách v okresoch Dolný Kubín a Ružomberok. Bezohľadnou jazdou ohrozil viacerých účastníkov cestnej premávky. Najskôr v Oravskom Podzámku narazil do zvodidiel, následne do osobného motorového vozidla Škoda a tiež nákladného vozidla Man. Z miesta nehody ušiel a pokračoval smerom na Ružomberok.

Bezohľadný Poliak je už v rukách polície Zdroj: PZ SR

„Po oznámení udalosti bolo okamžite vyhlásené pátranie po vozidle, do ktorého boli zapojené všetky dostupné policajné hliadky. Vozidlo bolo spozorované policajnou hliadkou v smere od Dolného Kubína na Ružomberok,“ informoval krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

Policajná hliadka sa ho snažila zastaviť výstrelom

Mladík nereagoval ani na opakované výzvy na zastavenie, a preto policajti využili služobnú zbraň. Naháňačka skončila, keď Poliak pred obcou Hubová narazil do zvodidiel. Policajti vodičovi v dychovej skúške alkohol nezistili, avšak mu nariadili odber krvi a biologického materiálu pre zistenie, či nebol ovplyvnený návykovou látkou. „Policajti vodičovi obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajný útvar. Pri udalosti k zraneniu osôb nedošlo,“ dodal Moravčík.

Zaistili dve dávky marihuany

Polícia zaistila rastlinný materiál a podľa predbežných informácií ide o približne dve dávky marihuany. Podľa informácie policajného hovorcu bolo z tohto dôvodu na poľského vodiča vznesené obvinenie aj z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

,,V súčasnej dobe prebieha intenzívne vyšetrovanie a všetky potrebné procesné úkony a opatrenia v zmysle Trestného poriadku za účelom zdokumentovania skutku. Z uvedeného dôvodu nie je možné poskytnúť k prípadu žiadne bližšie informácie,“ uzatvoril Moravčík. Na obvineného Poliaka spracuje vyšetrovateľ podnet na návrh na vzatie do väzby.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia