Narodky Alkany v pôvabnom šate

"Narodky" Alkany v pôvabnom šate

Ján SvrčekAktuality15.5.2024

Včera večer sálu Veľkej dvorany Kultúrneho domu A. Hlinku do posledného miestečka svojimi vystúpeniami zaplnili žiaci súkromnej základnej umeleckej školy Alkana. Tá oslavuje 15. narodeniny pôsobenia v našom meste a pri tejto príležitosti sa konala jej krásna jubilejná show.

Bola to pestrá a pôsobivá mozaika hudby, spevu a tanca. Na pódium zavítali aj Červená čiapočka, Snehulienka, Trpaslíci, Baba Jaga, Čarodejník, Kráľ strašidiel, či Piráti z Karibiku. Tiež zazneli viaceré detské, muzikálové aj populárne hity.

Pri tejto príležitosti prvý muž ružomberskej radnice Ľubomír Kubáň odovzdal Cenu primátora mesta zakladateľke Alkany Alene Kaňukovej.

Alkana, ktorá v Bratislave pôsobí od roku 1990, začínala ako divadlo a neskôr sa rozšírila o muzikálové školy, gymnázium, konzervatórium a základné umelecké školy,“ rozhovoril sa riaditeľ ružomberskej Alkany Miloš Bubelka a jedným dychom aj objasnil ako vznikol tento názov: „Je to skratka mena Aleny Kaňukovej, ktorá vždy túžila priniesť do svojho rodného mesta niečo nové, svieže, netradičné, čo sa je maximálne podarilo.“

Alkana sa v centre dolného Liptova stala už pojmom a neoddeliteľnou súčasťou mnohých akcií a podujatí. Pravidelne prináša aj nové formáty. „V našom meste sme absolvovali viac než stovku rôznych vystúpení. Len vo veľkej dvorane ich bolo sedemdesiat. Všetko smeruje k tomu, aby naši žiaci sa všestranne umelecky rozvíjali. Učia sa spievať, tancovať, hrať divadlo i stepovať. Umeleckú prax získavajú pravidelným účinkovaním v autorských muzikáloch Alkany a vo veľkých hudobno – tanečných show programoch,“ vravel ďalej M. Bubelka.

Aj včera si hviezdy a hviezdičky Alkany vyslúžili veľký a zaslúžený aplauz od divákov. „Som rád, že naša show ľudí nadchla. Neutíchajúci potlesk to je najkrajšia odmena pre všetkých a hlavne pre našich mladých umelcov. Chlapcov a dievčatá to motivuje do ďalšej činnosti,“ dodal právom spokojný Miloš Bubelka.

Fotogaléria

Foto: Jana Štreitová, Alkana

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia