Národný týždeň manželstva bude opäť aj v Ružomberku

Národný týždeň manželstva bude opäť aj v Ružomberku

Stanislava Bruk LuckáAktuality12.2.2024

Národný týždeň manželstva je týždenná iniciatíva na podporu manželstva, ktorá prebieha v týždni osláv sv. Valentína - obľúbeného sviatku spájaného s láskou a partnerskými vzťahmi. Cieľom NTM je propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka.

Témou Národného týždňa manželstva v roku 2024 sú Vitamíny pre vzťah. „Nosným motívom NTM je myšlienka, že „Dobré manželstvo nie je samozrejmosť, ale vzťah, o ktorý sa potrebujeme starať“. V súvislosti s témou aktuálneho ročníka NTM hľadáme možnosti posilnenia manželskej vzťahovej imunity. Ktoré „vitamíny“ zaberajú ako prevencia pred apatiou, zaneprázdnenosťou, prípadne narastajúcim nezáujmom či nedôverou vo vzťahu? NTM prináša dobrú správu: manželský vzťah nemusí zákonite postupne degradovať do stavu akejsi hybernácie, prežívania zo dňa na deň. Existujú funkčné prostriedky – vitamíny pre posilnenie vzťahovej imunity, užívaním ktorých sa môže vzťah opäť prebrať k životu. Nadobudnúť radosť, vzrušenie a novú dynamiku,“ uvádzajú organizátori.

Táto kampaň chce dať manželom príležitosť posilniť, prehĺbiť, či osviežiť svoje manželstvo. Podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu. Venovať si navzájom čas, pretože to je komodita na nezaplatenie. Chvíle, ktoré vám uniknú medzi prstami už nikto nevráti.

Každý rok množstvo dobrovoľníkov v rôznych regiónoch Slovenska pripravuje kultúrne, športovo, duchovne aj dobrodružne ladené podujatia (najmä, avšak nielen) pre manželov. Niekoľko podujatí je pripravených aj v Ružomberku. Môžete sa vybrať na prechádzku ku kaplnke, alebo stráviť príjemný večer pri premietaní filmu. Pripravený je aj koncert v Evanjelickom kostole, či romantická večera.

Utorok 13. februára 2024 o 18.00
Premietanie filmu Na rázcestí (Aula Katolíckej univerzity v Ružomberku)

Štvrtok 15. februára 2024 o 18:00 hod.
Koncert chvál Spoločenstva pri KU (Evanjelický kostol v Ružomberku)

Sobota 17. februára 2024 o 17:00 hod.
Večer pre dvoch (Kultúrny dom Likavka)

Nedeľa 18. februára 2024 medzi 13:00 do 16.00 hod.
Prechádzka s odkazmi ku kaplnke na Kalvárií

Ilustračné foto:  Drew Coffman on Unsplash

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia