Národný týždeň manželstva opäť aj v Ružomberku

Národný týždeň manželstva opäť aj v Ružomberku

RedakciaAktuality13.2.2023

Manželstvo je o vzájomnej závislosti a prepojení. Manželstvo nie je bez konfliktov. Je pochopením toho, aj keď si bol videný vo svojich najhorších chvíľach, si stále milovaný. Je to ten najdôležitejší pocit vďačnosti a bezpečia. Manželstvo sa buduje. Manželstvo je rozčuľovaním sa nad vecami, ktoré vás vždy rozčuľujú. A je o ich tolerovaní. Manželstvo je sľubom. Je prísahou, že sa budete snažiť najviac, ako ste sa kedy v živote snažili.

V týždni osláv sv. Valentína bude opäť prebiehať Národný týždeň manželstva. Jeho cieľom je propagovať a podporiť manželstvo a vytvárať priestor, kde si môžeme pripomenúť, že spokojné manželstvo nie je samozrejmosť, ale vzťah, ktorý by sme mali rozvíjať. Témou Národného týždňa manželstva v roku 2023 je tak trochu tajomný"Odkaz..."

„Tohtoročný Národný týždeň manželstva môžete využiť aj vy vo svojich vzťahoch, aby ste zanechali (aj na nečakaných miestach) vzácne odkazy svojmu manželskému partnerovi. A keď sa vám ich nazbiera viac, môžete si z nich urobiť "nástenku odkazov", napríklad na vnútorných dverách skrine. Odkazy ocenenia, vďačnosti, lásky a obdivu sú totiž silne terapeutické, keď sa človek na toho druhého hnevá, keď sa cíti sám, alebo keď sa má vďaka okolnostiam zvonku ťažko a ten druhý nie je nablízku,“ uvádzajú organizátori na portáli NTM.

Táto kampaň chce dať manželom príležitosť posilniť, prehĺbiť, či osviežiť svoje manželstvo. Podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu. Venovať si navzájom čas, pretože to je komodita na nezaplatenie. Chvíle, ktoré vám uniknú medzi prstami už nikto nevráti.

Na mnohých miestach Slovenska sú pripravené zaujímavé podujatia pre manželov. Niektoré majú inšpiratívny a motivačný charakter, niektoré sú aktívnejšie. Niekoľko podujatí je pripravených aj v Ružomberku. Môžete sa vybrať na Valentínsku prechádzku, alebo stráviť príjemný večer pri premietaní filmu. Pripravený je aj koncert v Evanjelickom kostole, či romantická večera a rodinné korčuľovanie.

Utorok 14. februára 2023 od 15:00 do 20:00 hod.
Valentínska prechádzka (Kalvária v Ružomberku)

Streda 15. februára 2023 o 18:00 hod.
Premietanie filmu Moje najdrahšie deti (Aula Katolíckej univerzity v Ružomberku)

Štvrtok 16. februára 2023 o 18:00 hod.
Koncert chvál Spoločenstva pri KU (Evanjelický kostol v Ružomberku)

Sobota 18. februára 2023 od 17:00 do 19:30 hod.
Večer pre dvoch s večerou a hudbou (Koliba Richtárka v Čutkovskej doline)

Nedeľa 19. februára 2023 od 14:30 do 15:30 hod.

Rodinné korčuľovanie (klzisko v Čutkovskej doline)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia