Navždy odišiel M. Korčák

Navždy odišiel M. Korčák

RedakciaAktuality4.1.2023

Včera (3. januára 2022) prehral nerovný boj so zákernou chorobou, hoci jej dlho a zo všetkých síl vzdoroval. Vo veku 76 rokov skonal Mário Korčák, ktorého všetci oslovovali familiárne Grišo.

Takmer štyri desaťročia M. Korčák (nar. 29. augusta 1946) bol neoddeliteľnou súčasťou futbalových zápasov pod Čebraťom v úlohe hlásala. Pravidelne sa štadiónom ozýval jeho zvučný a mikrofonický hlas. Hoci kvôli vážnemu zdravotnému stavu s touto záľubou pred nejakým časom musel skončiť, vlani (9. septembra) pri jednom „majstráku“ (proti Žiline) zaskočil za súčasného spíkra.

Ružomberský rodák počas svojho produktívneho života bol vkuse spätý s rybárpoľskou textilkou. Po maturite začínal v jej strojárskom závode, no veľmi rýchlo zakotvil v podnikovom časopise Textilák. Ako redaktor tu pôsobil až do zániku novín. Takisto pravidelne prispieval do Ružomberského hlasu.

V Ružomberku bolo slávnostne vyhlásených štrnásť federálnych a dvanásť futbalových Jedenástok roka v rámci samostatného Slovenska. Na vydaní všetkých bulletinov sa podieľal aj M. Korčák. Dlhé roky mal pod palcom zápasové bulletiny v ružomberskom klube. Takisto v tomto smere pomáhal tiež iným športom v meste. Je tiež spoluautorom knižných publikácií Sto rokov textilnej výroby v Ružomberku, Storočnica ružomberského futbalu a Monografia mesta Ružomberok.

Obísť nemožno ani Grišove mladé časy, učinkovanie v hudobných zoskupeniach ako boli Juniors Combo, či Horizont. Tí skôr narodení si ho pamätajú aj z niekdajších mládežníckych popoludní. M. Korčák bol tiež vášnivým rybárom. Niekoľko „liet“ potiahol na čele Mestskej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu v Ružomberku.

Posledná rozlúčka so zosnulým bude zajtra (5. januára 2023) o 12. hod. v Dome smútku v Ružomberku.

Česť jeho pamiatke!

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia