Nehoda autobusu pri Liptovskej Osade si vyžiadala piatich zranených

Nehoda autobusu pri Liptovskej Osade si vyžiadala piatich zranených

RedakciaAktuality19.1.2023

Dopravná nehoda autobusu pri Liptovskej Osade v okrese Ružomberok si v stredu (18. 1.) večer vyžiadala piatich zranených. TASR o tom vo štvrtok informoval Michal Kypus z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline.

Autobus sa po príjazde hasičov nachádzal mimo cesty v priekope, prevrátený na pravom boku. "Vo vozidle sa v čase nehody okrem šoféra nachádzalo 38 osôb," konkretizoval Kypus. "Vodičovi Dacie jazdiacemu v smere od Liptovskej Osady na Donovaly. do jazdnej dráhy náhle vbehla lesná zver, začal brzdiť, následkom čoho dostal s vozidlom šmyk a zostal stáť v strede cesty. 4Vodič za ním jazdiaceho autobusu sa snažil vyhnúť zrážke s osobným autom, začal brzdiť a zastavil autobus na krajnici. Po zastavení sa autobus prevrátil do priekopy vedľa cesty," opísala príčiny nehody krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Dodal, že hasiči urobili protipožiarne opatrenia a asistovali záchrannej zdravotnej službe pri ošetrovaní a transporte zranených do sanitných vozidiel. Tri osoby po poskytnutí prvej pomoci podľa Kypusa odviezli na ďalšie ošetrenie do nemocnice v Ružomberku.

Na miesto nehody privolali evakuačný autobus zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline, v ktorom poskytli dočasné útočisko pre účastníkov dopravnej nehody. "Premávka v úseku bola počas záchranných prác zastavená a následne presmerovaná do jedného jazdného pruhu," uviedol Kypus s tým, že na mieste zasahovalo 13 hasičov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia