Neomrzel ani tento rok

Neomrzel ani tento rok

RedakciaAktuality10.11.2019

Farebné, veľké, pestrofarebné či guľaté lampášiky v piatok podvečer zaplavili ružomberské ulice. Tradičné jesenné podujatie prilákalo do centra Ružomberka opäť množstvo rodín a priateľov. O tom, že sa blíži čas toho podujatia vedia svoje predávajúce v papiernictvách. O papierový produkt je v tom čase obrovský záujem. Vlastný lampión si mohli rodiny s deťmi vyrobiť priamo v Galérii Ľudovíta Fullu, Liptovskom múzeu a tak stráviť príjemné chvíle pri zábavnej a kreatívnej činnosti.

Rodinné podujatie začalo v Parku Š. N. Hýroša, kde sa zúčastneným predstavili deti z dramatického odboru ZUŠ Ľ. Fullu divadielkom, Láskavý Martin. Svetielka sa potom združili a viedli sprievod ulicami mesta. Pýtali sme sa aj rodičov s deťmi ako sa im na tejto akcii páči a všetci sa zhodli na tom, že lampiónový sprievod je hlavne veľkým zážitkom pre najmenších a radi sa akcie zúčastňujú každoročne.

Svätý Martin, po ktorom nesie podujatie pomenovanie, bol patrónom chudobných a biednych. To je hlavný dôvod, prečo býva lampiónový sprievod v Ružomberku každoročne spojený s benefičnou aktivitou. „Veľmi sa teším, že sa ľudia aj tento rok zapojili do pomoci, ktorú smerujeme pre zariadenie sociálnych služieb Útulok Ružomberok,“ povedala pre náš portál, Andrea Dobošová - predsedníčka Materského centra Nevedko, ktoré zbierku organizuje. Medzi ľuďmi koluje správa aj o tom, ako sv. Martin daroval žobrákovi polovicu svojho plášťa. Uvidíme či nás zajtra prekvapí a príde do Ružomberka na bielom koni. Ktovie, možno si pri svetelnej fontáne prianí v závere lampiónového sprievodu, nie jedno z detí želalo, aby už zima zaklopala na dvere.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia