Neutíchajúce aktivity Alkany

Neutíchajúce aktivity Alkany

RedakciaAktuality11.6.2023

Pre deti a žiakov Alkany, to ale ani zďaleka nebolo jedno zo záverečných predstavení v tomto školskom roku. Už v polovici mája ponúkla Alkana mamičkám pestrý program ku Dňu matiek. „Nadviazali sme spoluprácu s Ružomberským divadlom Rosa Thea. Konkrétne sa jedná o možnosť účinkovania našich žiakov v Divadelnom štúdiu RosArt. Štúdio má svoju divadelnú atmosféru a veľmi dobré vybavenie kvalitným ozvučením, svetelnými efektami i celkovým vybavením štúdia. Doteraz našim predstavám a požiadavkám v Ružomberku vyhovovala len Veľká dvorana KDAH. Tá zostáva jediným priestorom vhodným pre naše muzikály a veľké hudobno-tanečné schowprogramy. Ukázalo sa však, že pre menšie predstavenia určené rodičom nám Divadelné štúdio RosArt plne postačuje“ hovorí riaditeľ školy Miloš Bubelka.

Ďalším programom „alkanovskí“ žiaci potešili účastníkov otvorenia letnej sezóny v stredisku Malinô Brdo. V sobotu 27. mája v takmer hodinovom vystúpení zaspievali a zatancovali v programe „Letokrst“ na pódiu v Kráľovstve Hrabovo.

Alkana pravidelne účinkuje aj na Ružomberskom jarmoku. Nebolo tomu inak ani na tohtoročnom vydarenom XXXV. ročníku v sobotu 3. júna.

Netradičným zážitkom pre deti z Alkany bolo nahrávanie nového CD „Alkanáda“ v profesionálnom štúdiu „LiptovLab“. V súčasnosti je CD v štádiu spracovania.

Na záver školského roka pripravujú dve vystúpenia pre rodičov. Uskutočnia sa 26. júna. „Program má dve alternatívy – prvú hravejšiu pre rodičov malých detí a druhú náročnejšiu pre rodičov starších žiakov,“ dodáva Bubelka. Okrem toho sa na konci školského roka žiaci Alkany môžu tešiť na tradičnú prespávačku s názvom „Noc v Alkane“.

Veríme, že Alkana bude aktívna aj v budúcom školskom roku a prajeme jej veľa invencie, chuti, dobrých a vďačných divákov a šikovných žiakov.

Stanislava Bruk Lucká

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia