Neviete ako na sobotňajší relax? Strávte ho ručne stručne v galérii

Neviete ako na sobotňajší relax? Strávte ho ručne stručne v galérii

RedakciaAktuality22.11.2018

„Program je profilovaný najmä ako tvorivé dielne pre dospelých, ale ani väčšie deti nepošleme domov,“ hovorí Petra Feriancová Baldovičová, galerijná pedagogička a koordinátorka projektu. Dielne ponúkajú aktívne, kreatívne a rekreačné trávenie voľného času a tiež možnosť vyskúšať si nové techniky, materiály a postupy.

Pripravte si nezvyčajné Vianoce

Ide o pravidelné stretnutia každú sobotu, ktoré začínajú od 14:30 a trvajú približne do 16.30. Najbližšiu sobotu, 24. novembra, ožije galéria vianočnými prípravami, pretože v pláne je výroba zaujímavých a netradičných háčkovaných ozdôb na stromček. Okrem Petry Feriancovej Baldovičovej vedie stretnutia aj lektorka Silvia Ongerová. „My sme tvorivé po_tvory tvoriace aj mimo zamestnania, takže väčšinu postupov máme odskúšaných, no nevyhýbame sa ani tvorivej improvizácii. Ponuka prevetrať si jemnú a „hrubšiu“ motoriku a vyčistiť hlavu v esteticky príjemnom prostredí je široká,“ dodáva Feriancová Baldovičová.

Za posledný rok stihli v galérii háčkovať, štrikovať, štopkať, dizajnovo plátať a dokonca i maľovať na textil, hodváb alebo porcelán. Experimentovali aj s rôznymi technikami drôtikovania vzniku šperku – wire wrapping, kde vytvárali originálny šitý šperk, korálikovú výšivku a podobne. „Naším heslom je radosť z tvorby a radi tu privítame kohokoľvek, kto to chce s nami vyskúšať,“ pozýva nielen Ružomberčanov Petra Feriancová Baldovičová. Počet miest býva limitovaný materiálom a priestorom preto odporúčajú záujemcom nahlásiť sa vopred.

Tvorivé dielne pre dospelých a dospievajúcich sú len jedným segmentom z programovej ponuky Galérie Ľudovíta Fullu v Ružomberku. Galéria každý mesiac zostavuje špeciálny program pre široké spektrum návštevníkov.

Foto: Archív Petry Feriancovej Baldovičovej

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia