Nie je vylúčené, že na Okolo Slovenska príde P. Sagan

Nie je vylúčené, že na Okolo Slovenska príde P. Sagan

RedakciaAktuality22.6.2023

Ružomberský primátor Ľubomír Kubáň nezakrýva úprimnú radosť, že pelotón medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska po štyroch rokoch opäť zavíta do centra dolného Liptova, kde 15. septembra 2023 na Námestí Andreja Hlinku bude štart 3. etapy.

Nebolo to jednoduché, no išiel som za svojim cieľom. Pôvodne sa s našim mestom nerátalo, ale vyšlo to,“ uviedol Ľ. Kubáň. „Veľmi sa z toho tešíme. Navyše, organizátori robia všetko preto, aby na štart prilákali takú úžasnú osobnosť cestnej cyklistiky ako je trojnásobný majster sveta Peter Sagan. Črtá sa niekoľko zaujímavých profi tímov. Etapy Okolo Slovenska prostredníctvom televíznych kanálov idú do množstva krajín. Takže pôjde aj o významnú propagáciu nášho mesta. Spolu so Slovenským zväzom cyklistky chcem pripraviť veľké promo celej akcie. Už v roku 2019 sme sa mohli presvedčiť, že občania nášho mesta, či okolia, dokážu žiť aj cyklistikou. Na Hlinkovo námestie prišli húfy ľudí. Určite ohromný zážitok to bude tiež pre ´decká´. Na vlastné oči uvidia veľkých majstrov pedálov, ich prípravu na štart. Takisto celé štáby, autobusy, či sprievodné vozidlá. Samozrejme, na tento výnimočný deň sa chceme po všetkých stránkach nahotovať,“ dopovedal prvý muž ružomberskej radnice, ktorý predvčerom (20. júna) prebral viaceré dôležité otázky, týkajúce sa Ružomberka na mape Okolo Slovenska so zostavovateľom trate Stanislavom Holecom a jeho asistentom Jozefom Dvořákom.

Zatiaľ je 67. ročník najstarších cyklistických pretekov pod Tatrami ešte tak trochu zahalený rúškom tajomstva. Slovenský cyklistický zväz, ako nám bolo povedané, so všetkým vyjde von 29. júna na tlačovej konferencii v Bratislave. Takže, dajme sa prekvapiť.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia