Nielen gulášové zápolenie

Nielen gulášové zápolenie

RedakciaAktuality8.7.2024

Už VIII. ročník súťaže vo varení kotlíkového gulášu - Ľubochniansky kotlík sa uskutočnil 6. júla v Malom parku v blízkosti Obecného úradu v Ľubochni. Zišlo sa tam 12 družstiev z regiónu Oravy a Liptova.
Vôňa gulášu sa rozširovala po obci od 10. 00 h, keď pod kotlíkmi horeli prvé drevené polienka.

Ľudová hudba a guľášové zápolenie prilákalo do parku nielen domácich, ale aj cezpoľných. Na nich čakali aj špeciality – zemiakové placky, či medovina a samozrejme dobrá nálada. Navarený guľáš posudzovala porota, ktorá usúdila, že najlepšie sa vydaril družstvu Dobrovoľného hasičského zboru (DHZ) z Kraľovian. Za nimi skončili tím Belanskí kuchtíci z ružomberského Bieleho Potoka a tretie miesto sa ušlo DHZ v Stankovanoch.

„Guláš sme varili len z hovädzieho mäsa a ochutili sme ich našimi tajnými ingredienciami,“ povedala šéfkuchárka víťazného družstva.

Jedným z organizátorov kulinárskej súťaže bol aj Martin Pažítka, ktorý uviedol: „Pre malých návštevníkov sme pripravili nafukovacie atrakcie. Ľudia sa mohli previesť na koníkoch a zabaviť sa pri muzike, ktorá vyhrávala do neskorých nočných hodín. O dobrú náladu sa postarala hudobná skupina Spektrum z Tvrdošína. Podujatie sme mohli zorganizovať najmä vďaka sponzorom, ktorí prispeli aj rôznymi cenami do tomboly. Finančne nám pomohol aj náš obecný úrad.“

Súťaž vo verení gulášu bola len jednou z akcií tohto leta v Ľubochni. Bližšie o ďalších nám povedal jej starosta Peter Dávidík: „Na sviatok svätého Cyrila a Metóda sme mali odpustovú slávnosť. Spestrila ju dychovka z Ružomberka. Teraz pripravujeme 11. ročník rezbárskeho sympózia – Ľubochňanské rezbárske dni, ktoré budú trvať týždeň. Na záver prázdnin chystáme oslavy Slovenského národného povstania.“

Fotogaléria

Text a foto: Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia