Noša plná zabávy

Noša plná zabávy

RedakciaAktuality17.7.2023

Zavítali tam aj diváci zo susedných obcí. Starostka obce Alena Mydliarová privítala aj zástupcov družobných obcí z českých Kravař a poľských Woźnik .

Program Lisková sa zabáva, ktorý sa začal popoludní a trval do neskorých nočných hodín, bol vytvorený tak, aby oslovil všetky vekové kategórie, ale aj milovníkov rôznych druhov umenia. Na štadióne sa stretli aj milovníci futbalu, kde si zmerali svoje sily mužstvá domáceho klubu a hosťami z Palúzdky, ktorým sa aj darilo. Zápas vyhrali 2:1.

Vedľajšia trávnatá plocha pri ihrisku sa zmenila na pole zábavy najmä pre deti, ktoré si tam mohli vyskúšať rôzne hry. „Fantastická bola najmä pena,“ zhrnula svoje zážitky päťročná Romanka. „ Som celý mokrý,“ povedal budúci druhák Peter, ktorý v náručí stískal penu. Túto im vyrobili liskovskí dobrovoľní hasiči, ktorí boli jedným spoluorganizátorom zábavy v Liskovej. K nim sa pridali aj tamojší členovia kynologického klubu, ktorí pripravili ukážky výcviku psov.

Kultúrny program bol prehliadkou najmä žiakov Súkromnej základnej školy Jánoš, alokované pracovisko v Liskovej, ktorí predviedli svoje tanečné choreografie. Na pódiu sa predstavila aj spevácka skupina seniorov Liskovianka, ktorá si vyslúžila za svoje výkony veľký potlesk. Ten patril aj speváckemu a hudobnému zoskupeniu Sliačanská sedmička, ktorá si pre divákov pripravila vyše hodinový program. Večer v Liskovej prináležal koncertu Elán Revival z Martina Po nich liskovský štadión patril ohnivej šou v podaní skupiny MRONN. Nuž a pod nočnou oblohou si milovníci tanca prišli na svoje, lebo im vyhrával diskdžokej Shypo.

Podujatie Lisková sa zabáva pripravili Obecný úrad Lisková a kultúrna a športová komisia pri obecnom zastupiteľstve v Liskovej.

Teplé letné počasie prilákalo množstvo divákov aj na Deň obce Liptovskej Štiavnice. V bohatom programe si svoje miesto našlo aj vystúpenie detí z tamojšej základnej a materskej školy. Po nich prišli na pódium členovia hudobnej formácie Vintage Boyz. Je Rock & Rollováskupina z Liptova so špecifickým zvukom a prejavom ladeným a inšpirovaným kapelami zo 70. a 80. rokov, ako sú Rolling Stones či AC/DC. Okrem tvrdého energického zvuku sú ich skladby doplnené slovenskými mladistvými textami, ktoré píše ich spevák TOME, ktorého sme mohli vidieť aj ako účastníka československej Superstar v roku 2020, kde sa umiestnil v top 24 najlepších spevákov z Československa. Iný žáner predstavili Duchoňovci. Uvedený projekt bol založený v zime v roku 2017 a spojil partiu rôznorodých muzikantov z Banskej Bystrice, ktorí majú pozitívny vzťah k tvorbe Karola Duchoňa. Jadro kapely sa dalo dokopy aj vďaka myšlienke priateľa a majiteľa jazz art klubu Mefisto - Jana Koncza, ktorý usporiadal večer na počesť Karola Duchoňa a teda prvý koncert Duchoňovcov.

Kapela mapuje Karolovu kariéru, hrá a spieva najväčšie hity, ktoré pre neho zložili známi slovenskí skladatelia. V tomto zaujímavom zoskupení sa stretli muzikanti z kapiel rôzneho štýlu a práve toto spojenie dáva celému projektu jeho originálny výraz.

Samozrejme, že aj po Duchoňovcoch pokračovala zábava v L. Štiavnici a to s DJom Rikom.

Text a foto: Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia