Poslanci mestského zastupiteľstva schválili kúpu 84-tisícového projektu petržalskej plavárne. Mesto by ju malo vystavať za zhruba 5 miliónov eur do dvoch rokov.
Stavba ružomberskej plavárne bude sčasti kopírovať petržalskú kolegyňu. Potom, čo zástupcovia mesta navštívili viaceré plavárne doma aj v zahraničí napokon rozhodli, že sa budú inšpirovať komplexom z najväčšieho bratislavského sídliska.
Z petržalského projektu však vypadne tobogan a reštaurácia, namiesto toho v Ružomberku vybudujú výcvikový bazén a potápačskú vežu s jaskyňou, ktorá by mala byť lákadlom aj v rámci Slovenska.
Plavci by si v novej plavárni mali zaplávať v 6 plaveckých dráhach. Súčasťou novej plavárne bude plavecká a relaxačná časť. Okrem zážitkového, oddychového a výukového bazéna bude komplex tvoriť aj detský bazén, saunový svet, masáž, potápačská veža s jaskyňou a rýchle občerstvenie. Petržalská plaváreň je riešená pre približne rovnaký počet obyvateľov, ako má naše mesto.
Pre verejnosť bude k dispozícii malá tribúna, či odkladací priestor pre plavecké oddiely.
Na výstavbu novej plavárne vyčlenil Ružomberok v uplynulých rokoch tri milióny eur. Malo tak ísť o jeden z najväčších investičných projektov samosprávy.
Mesto spočiatku zvažovalo prestavbu starej plavárne na Bystrickej ceste. Uprednostnilo však vybudovanie novej na voľných pozemkoch pri zimnom štadióne s tým, že by sa tu vytvoril športovo relaxačný komplex. Podobu novej mestskej plavárne hľadalo mesto Ružomberok minulý rok v architektonickej súťaži. Architekti síce po architektonickej stránke vybrali najkrajšiu plaváreň, no tá nespĺňala nároky na funkcie, ktoré zadefinovali poslanci.
Podľa viceprimátora Jána Bednárika, sú všetky nové plavárne už doplnené o hlavné zdroje príjmu. Tie tvorí wellnes, teda sauny, vírivky. S tým sa v pôvodnom návrhu ružomberskej plavárne nepočítalo.
© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia