Nová publikácia o Vlkolínci dokumentuje jeho 25 ročnú históriu

Nová publikácia o Vlkolínci dokumentuje jeho 25 ročnú históriu

RedakciaAktuality19.10.2018

Pri príležitosti 25 rokov zápisu Vlkolínca do zoznamu UNESCO vyšla nová fotografická kniha, ktorá dokumentuje presne 25 rokov života vo Vlkolínci. Fotografie pochádzajú od Juraja Vohnouta, ktorý ponúka nevšedný pohľad na kultúrnu pamiatku, ktorá odzrkadľuje rázovitú obec pod Sidorovom.

Atraktivita fotografii spočíva v ich rôznorodosti, pretože autor prináša pohľady v rôznych ročných obdobiach, vo dne a aj v noci či za svitu mesiaca. Zbierka je dielom niekoľkých rokov. Kniha je rozdelená do štyroch kapitol: história, dedičstvo, ľudia, pamäť a jej úvodná textová časť, ktorá je preložená aj do angličtiny, nemčiny, francúzštiny a ruštiny.

V 128-stranovej reprezentačnej publikácii sa vynímajú poetické krajinárske zábery liptovského okolia, dreveníc, architektonických detailov, ale aj interiérov, zátiší, života a tradícií obyvateľov Vlkolínca. Dielo uviedli do života vo Vlkolínci počas XIII. ročníka celoslovenskej súťaže v ručnej kosbe.

Publikácia, ktorá vyšla v náklade 1000 kusov, je v predaji v Informačnom centre Ružomberok v cene 28,00€. Zapôsobí na každého, kto ocení historické obrázky slovenského klenotu Vlkolínca.

Ružomberok už v roku 2004 vydal Monografiu Biely Potok a Vlkolínec a dielo Vlkolínec...keď sa dvere nezapierali z roku 2009.

info: Mesto Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia