Nové cestovné poriadky a prázdninový režim

Nové cestovné poriadky a prázdninový režim

RedakciaAktuality12.12.2021

Ich každoročné zmeny začínajú úpravami v cestovných poriadkoch vlakov a na ne nadväzujú zmeny cestovných poriadkov autobusov prímestskej a mestskej autobusovej dopravy. Nové cestovné poriadky zároveň zohľadňujú aj požiadavky cestujúcich a objednávateľov. V Žilinskom kraji nájdu cestujúci informácie o odchodoch svojich autobusov aj na stránke spoločnosti ARRIVA Liorbus, ktorá zabezpečuje verejnú dopravu taktiež v okrese Ružomberok.

„Pri každoročných úpravách cestovných poriadkov sa v spolupráci s našimi objednávateľmi usilujeme zlepšiť nadväznosť spojov a zohľadniť požiadavky cestujúcich. Zároveň na základe výstupov z GPS systému, ktorým sú autobusy ARRIVA vybavené, dochádza aj k optimalizácii jazdných časov autobusov,“ povedala Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku.

V prímestskej autobusovej doprave v Liptovskom Mikuláši, Ružomberku, Dolnom Kubíne, Námestove a Trstenej sa zlepší vzájomná nadväznosť autobusových spojov a v nadväznosti na nový grafikon železničných prepravcov. Z uvedeného dôvodu prichádza aj k drobným úpravám v cestovných poriadkoch prímestských liniek. Presné časy odchodov autobusov a viac informácií nájdu cestujúci na stránke Arriva Liorbus v sekcii cestovné poriadky.

Z dôvodu nevyhovujúcej epidemickej situácie na Slovensku i v regióne Oravy a Liptova, ale aj zavedenie dištančného vzdelávania na druhom stupni základných škôl a stredných škôl, budú od 13. decembra, na základe rozhodnutia objednávateľa linky prímestskej dopravy, premávať v prázdninovom režime. Pridané budú spoje na zabezpečenie obslužnosti územia pre žiakov prvého stupňa základných škôl a zamestnancov materských a základných škôl, ktorí pokračujú v prezenčnej výučbe, doplnila P. Helecz.

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia