Noví evanjelickí farári v Ružomberku

Noví evanjelickí farári v Ružomberku

RedakciaAktuality14.2.2023

Zbor ešte v decembri minulého roku opustili manželia Dávid a Ilona Bázlikovci, ktorí pôsobili ako farári v Ružomberku 15 rokov. Ich novým pôsobiskom je v súčasnosti CZ ECAV bratislavská Petržalka.

Novozvolenými duchovnými a predstaviteľmi Evanjelickej cirkvi a.v. v Ružomberku sa stali manželia Daniel a Tatiana Beňuchovci, ktorí pôsobili v Sučanoch. V sprievode členov cirkevného zboru ich prijal dnes (14. februára 2023) primátor mesta Ružomberok Ľubomír Kubáň.. “Ďakujem pekne za milé stretnutie a zoznámenie. Manželom Beňuchovcom prajem veľa síl a energie vo vašej službe a teším sa na vzájomnú spoluprácu,” podotkol primátor.

Prvýkrát manželov Beňuchovcov privítali v Ružomberku na službách Božích 29.januára 2023. Po odchode Bázlikovcov a do príchodu Beňuchovcov vykonával funkciu administrátora cirkevného zboru brat farár Miroslav Gdovin z cirkevného zboru vo Svätom Kríži. Za jeho služby pre ružomberský cirkevný zbor mu aj radnici poďakoval a veľa Božieho požehnania v jeho ďalšej službe poprial zborový dozorca Ladislav Zvara.

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia