Novoročný príhovor primátora Ružomberka

Novoročný príhovor primátora Ružomberka

RedakciaAktuality1.1.2023

Milí Ružomberčania, dovoľte, aby som sa vám krátko prihovoril v tieto sviatočné dni.

Ako to už v závere roku býva, posledné decembrové dni venujeme bilancii toho, čo sme v uplynulom roku zažili, tomu, čo sa podarilo, čo naopak nie. Úvod nového roka býva zase vždy spojený s predsavzatiami, teda s tým, čo chceme dosiahnuť, aké plány máme, aké sú naše méty.

28. novembra som prevzal úrad primátora mesta Ružomberok. Prakticky hneď od prvých dní sme spolu s mojim kolegom Róbertom Kolárom a spolupracovníkmi riešili akútne problémy v meste. Usilovali sme sa, aby sme do konca roky vyriešili nasťahovanie nájomníkov do mestskej nájomnej bytovky na Plavisku. Do nového roka si prenášame problémy s dodatkom, ktorý predražil výstavbu novej plavárne, a o ktorého zrušenie sa usilujeme. V závere roka sme intenzívne riešili to, aby mesto neskončilo v rozpočtovom provizóriu a schválili sme rozpočet mesta na rok 2023. Ako problematické vnímame súčasné fungovanie mestskej hromadnej dopravy. Do jej riešenia sa musíme pustiť hneď v prvých týždňoch nového roka.

Za pomerne krátke obdobie od konca novembra sa podarilo zrealizovať množstvo vecí, na ktoré môžeme byť všetci hrdí. Potešili nás predĺžené Vianočné trhy, bohatý kultúrny program, nová vianočná výzdoba. Zintenzívnili sme komunikáciu mesta s verejnosťou. Prvýkrát sme finančným výťažkom z primátorského vianočného punču a charitatívnej kapustnice pomohli sirotám a rodinám v núdzi, z čoho mám veľkú a úprimnú radosť.

Hneď v prvé dni v úrade primátora ma presvedčili, že je nás mnoho, ktorým ide o spoločný cieľ a to spraviť Ružomberok krajším a lepším miestom na bývanie. Cítim, že sme na dobrej ceste a ak sa zjednotíme, spoločný cieľ dosiahneme. Za seba môžem sľúbiť, že preto urobím maximum v otvorenej transparentnej komunikácii voči obyvateľom nášho mesta.

Milí Ružomberčania, dovoľte, aby som vám do nového roka poprial veľa zdravia, rodinnej pohody a úspechov. Nech je nový rok bohatý na dobré správy, nech nám prinesie mnoho podnetov a impulzov, ako Ružomberok urobiť lepším miestom na bývanie.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia