Nový koronavírus už aj medzi vedením mesta

Nový koronavírus už aj medzi vedením mesta

RedakciaAktuality18.8.2020

Zamestnancovi mestského úradu v Ružomberku potvrdili ochorenie Covid-19. Ide pritom o člena vedenia mesta. Informoval o tom hovorca primátora mesta, Viktor Mydlo.

„V piatok, 14. augusta sa u zamestnanca prejavili príznaky, ktoré sa neskôr rozvinuli do straty chuti a čuchu. Testovaný bol v pondelok 17. augusta v ranných hodinách a v neskorších popoludňajších mu bolo potvrdené ochorenie Covid-19,“ doplnil Mydlo informáciu.

Zamestnanec je v domácej karanténe s ľahkým priebehom ochorenia.

Dnes (18. augusta) je preto mestský úrad uzatvorený. Krízové vedenie mesta rozhodlo o prinavrátení úradu pôvodného režimu. To znamená, že pôjde o zmenu stránkových dní, mení sa aj vstup do budovy a prijaté boli aj ďalšie opatrenia.

Ako ďalej informoval Mydlo, po novom sú stránkové dni v pondelok, stredu a piatok.

„Vstup do budovy bude možný len z bočného vchodu. Každému, kto do úradu vstúpi, bude meraná telesná teplota a evidované budú jeho údaje a dôvod návštevy. Zároveň bolo objednané aj dezinfikovanie interiéru budovy,“ ozrejmil Mydlo.

Zamestnanci mestského úradu nezostávajú v karanténe, budú v najbližšej dobe pozvaní na testovanie. Aktuálne sú všetci nahlásení Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva v Liptovskom Mikuláši. Spolu s najbližším tímom testovali aj primátora Igora Čombora. Výsledky primátorovho testu i testu jeho vodiča boli negatívne.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia