Nový most na Oravu je už otvorený

Nový most na Oravu je už otvorený

RedakciaAktuality14.11.2022

Ukážkou, že aj na Slovensku sa dajú veci robiť rýchlo, je nový most na ceste I/59 v Likavke, ktorý spája Liptov s Oravou. Vodiči ho už môžu využívať, aj keď jeho odovzdanie do užívania bolo naplánované až na budúci rok. Zhotoviteľ si stavenisko prebral v marci tohto roka, starý most, ktorý bol v havarijnom stave, uzatvorili začiatkom júna.

Vedľa starého postavili dočasný železný most. Doprava bola obmedzená do jedného jazdného pruhu, riadili ju semafory. Prejazd po moste, hlavne nákladných automobilov, spôsoboval veľký hluk, trápil obyvateľov blízkych rodinných domov aj dvoch Centier sociálnych služieb Likava a Senires.

Slovenská správa ciest sa na základe viacerých sťažností dohodla so zhotoviteľom na urýchlení prác. Pôvodný termín ukončenia bol 12 mesiacov od prebratia staveniska, mimo zimného obdobia. Most nakoniec postavili s niekoľkomesačným predstihom.

„Bude síce ešte potrebné vykonať demontáž provizórneho železného mosta a dokončiť terénne úpravy okolitého prostredia, ale bezpečnej, plynulej, pohodlnej a hlavne tichej jazde po modernom cestnom objekte už nič nebráni,“ informuje obec Likavka na svojej oficiálnej webovej stránke.

Samospráva Likavky aj obyvatelia prijali otvorenie nového mosta s radosťou, pretože viacerí vodiči využívali cesty v obci ako obchádzkovú trasu staveniska. Trpeli nielen obecné komunikácie ale aj obyvatelia, zvýšený počet vozidiel ohrozoval ich bezpečnosť.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia