O krok bližšie k novej plavárni

O krok bližšie k novej plavárni

RedakciaAktuality6.8.2020

Ružomberská plaváreň získala v uplynulých dňoch územné rozhodnutie. Informáciu pre náš portál potvrdil hovorca primátora Viktor Mydlo. Podľa jeho slov, to v najbližších týždňoch nadobudne právoplatnosť a nasledovať budú prípravy na vydanie stavebného rozhodnutia.

Vizuál plavárne Zdroj : MsÚ

Predpokladáme, že v posledných mesiacoch tohto roka sa plaváreň na avizovanom mieste začne stavať,“ doplnil pre Žijem v Ružomberku Viktor Mydlo.

Poslanci mestského zastupiteľstva ešte koncom roka schválili kúpu 84-tisícového projektu petržalskej plavárne. Mesto by plavecký objekt malo vystavať za zhruba 5 miliónov eur do dvoch rokov, pri zimnom štadióne v Ružomberku. Stavba novej plavárne bude sčasti kopírovať petržalskú kolegyňu. Rozhodli o zástupcovia mesta, potom čo navštívili viaceré plavárne doma i v zahraničí.

Plaváreň v Petržalke Zdroj: TASR

Petržalská plaváreň je projekčne riešená pre približne 30 tisíc obyvateľov. Z petržalského projektu vypadne tobogan a reštaurácia, namiesto toho v Ružomberku vybudujú výcvikový bazén a potápačskú vežu s jaskyňou, ktorá by mala byť lákadlom aj v rámci Slovenska. „V rámci požiadaviek plaveckého oddielu je do projektu zapracovaná požiadavka 6 plaveckých dráh, malá tribúna, odkladací priestor pre plavecké oddiely, energetické riešenie vo variantoch,“ informoval na decembrovom zastupiteľstve zástupca primátora, Ján Bednárik.

Súčasťou novej plavárne by mala byť plavecká a relaxačná časť. Okrem zážitkového, oddychového a výukového bazéna bude komplex tvoriť aj detský bazén, saunový svet, masáž, potápačská veža s jaskyňou a rýchle občerstvenie.

Takto upravený projekt v malých častiach by spĺňal požiadavky na Mestskú plaváreň v Ružomberku, podobnú aké sú v okolitých mestách,“ doplnil Bednárik.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia