Občania rozhodujú a Osobnosti svojho mesta

Občania rozhodujú a Osobnosti svojho mesta

RedakciaAktuality12.11.2022

Občianske združenie Ružomberský okrášľovací spolok vyhlásilo rýdzo novú anketu Osobnosť Ružomberka.

Mojou ambíciou je mať na stole návrhy úplne obyčajných ľudí, ktorí nezištne urobili niečo v prospech nášho mesta, alebo pomohli jeho obyvateľom. Samostatnou kategóriu sú organizácie na území Ružomberka, čo sa zviditeľnili významnými aktivitami. Akousi pointou je, aby sme nečakali, že vždy niekto iný dačo spraví, ale i sami pomohli Ružomberku posunúť sa dopredu. Práve občania, na základe svojich skúseností, či vlastných príbehov, tu rozhodujú o nomináciách,“ uviedla pre náš portál Miriam Považanová, autorka svojim spôsobom unikátneho formátu.

Nominácie v dvoch kategóriách – jednotlivec (muž alebo žena) a organizácia, predkladajú občania v zmysle štatútu ankety s trvalým pobytom v Ružomberku a tiež jeho rodáci do 30. novembra 2022 (aj s krátkym popisom svojho návrhu) mailom na adresu miriam@ruzomberskyspolok.sk, alebo poštou na adresu: Ružomberský okrášľovací spolok, Poľná 2025/38, 034 01 Ružomberok.

Nominujúci môže zaslať aj viac návrhov. O víťazoch v oboch kategóriách bude rozhodovať 6 – členná výberová komisia. Verejnosť sa oficiálne výsledky dozvie 13. decembra 2022 na slávnostnom galavečeri.

Novovzniknutý Ružomberský okrášľovací spolok už na utorok (16. novembra 2022) začne v sídelnej budove Liptovského múzea v Ružomberku otvárať veľmi interesantný archív niekdajšieho riaditeľa tejto ustanovizne Ladislava Csereia. „Tento človek svojou kamerou zmapoval množstvo podujatí či rôznych akcií. Prvé posedenie, ktoré sa začína o 17. hod., bude venované 17. novembru 1989 a jeho osobnostiam. Pozvaní sú aj ľudia, ktorí vtedy stáli na tribúnach,“ pripojila Miriam Považanová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia