Objednajte si individuálne stretnutie s primátorom

Objednajte si individuálne stretnutie s primátorom

RedakciaAktuality9.2.2023

Kancelária primátora mesta Ružomberok zaviedla novinku, začala organizovať pravidelné stretnutia s občanmi.

„V záujme zlepšenia komunikácie a vzťahov s verejnosťou som vo svojom pracovnom programe vytvoril priestor na pravidelné stretnutia s občanmi. Každý má možnosť prihlásiť sa ku mne na osobné stretnutie na mestskom úrade, kde môže prejednať témy, ktoré ho zaujímajú,“ povedal primátor mesta Ľubomír Kubáň.

Počas prvých dvoch termínov možnosť stretnúť sa s najvyšším predstaviteľom mesta využilo deväť občanov.

„Podnety sa týkali dopravy v Baničnom, aj Černovej, parkovania v meste, lepšieho využitia verejného priestranstva podľa vzoru iných miest. Ale prebrali aj súkromné problémy a žiadosti o pomoc,“ povedal hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Dodal, že veci, ktoré nemôže vyriešiť primátor, posunie kompetentným na úrade, v prípade vecí, ktoré sa netýkajú radnice, odporučí na kompetentné úrady či osoby.

Zverejnené sú už ďalšie termíny stretnutí, na ktoré sa dá objednať prostredníctvom online rezervačného systému TU. https://www.ruzomberok.sk/rezervacia-navstevy-1.html

Najbližšie sa budú konať 14. februára od 9.30 hod do 11.30 hod. Ďalšie 1. a 22. marca. Na každé stretnutie je vyhradená polhodina. Záujemca môže v konkrétnom dni využiť len jedno polhodinové časové okno na uskutočnenie stretnutia. Na jeden deň je určených päť, respektíve štyri termíny.

Miškovčík odporúča pri rezervovaní uviesť aj dôvod, aby sa primátor mohol pripraviť, čo uľahčí a urýchli vybavenie podnetu. Pridal ďalšiu pripravovanú novinku. „Primátor plánuje usporadúvať aj klasické stretnutie s občanmi v mestských častiach za účasti poslancov daných volebných obvodov. Spolu s nimi by tam mali byť aj kompetentní z odborov mestského úradu.“

Ak máte pripomienky a nechcete sa stretnúť s primátorom, alebo ísť na mestský úrad, využite e-mailovú adresu: podnety@ruzomberok.sk.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia