Ocenenia si prevezmú medailisti projektu Ružomberčania fotografujú

Ocenenia si prevezmú "medailisti" projektu Ružomberčania fotografujú

Ján SvrčekAktuality15.11.2023

V piatok (17. novembra) sa v sídelnej budove Liptovského múzea v Ružomberku uskutoční vernisáž výstavy diel z 8. ročníka súťaže amatérskej fotografie Ružomberčania fotografujú, ktorú organizuje Fotoklub RK 1924.

„Výstava bola nainštalovaná a sprístupnená verejnosti od 5. novembra. Jej vernisáž sa však ešte nekonala. Teraz to spojíme aj so slávnostným vyhlásením výsledkov súťaže,“ uviedol predseda Fotoklubu RK 34 Štefan Ižo. „Vystavených je 112 fotografií. Súťaž bola vypísaná, ako aj po minulé roky, pre neorganizovaných fotografov v kluboch, či vo zväzoch a pre neprofesionálnych záujemcov a nadšencov fotografie, ktorí majú nejakú väzbu na Ružomberok. Buď sa tu narodili, alebo v našom meste bývajú, pracujú, prípadne tu žili, študovali, či boli zamestnaní.“

Pripravovaná slávnosť v piatok začína o 14. hod., pričom hudobným sprievodcom bude skupina Family Band. Tu spoznáme najlepších troch v troch súťažných témach – Môj najkrajší záber, Moja rodina, práca, dovolenka a Moje mesto Ružomberok. Všetko bolo v rukách trojčlennej poroty. Udelené budú aj dve osobitné ceny , a to Fotoklubu RK 34 a portálu fototime.sk.

Foto: Štefan Ižo

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia