Ocenenie kultúrnych pracovníkov

Ocenenie kultúrnych pracovníkov

RedakciaAktuality22.9.2022

Ocenenie si z rúk predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej prevzalo 49 osobností, ktorých profesijný život je s kultúrou spätý viac ako 30 rokov. Žilinský samosprávny kraj ocenil pracovníkov kultúry prvýkrát v roku 2019, následne vplyvom pandemických opatrení sa oceňovanie neuskutočnilo. Po dvojročnej pauze sa v Národnom dome v Martine opäť stretli zamestnanci kultúrnych inštitúcií Žilinského kraja. Župa ocenila 49 osobností, ktoré pracujú v kultúrnych organizáciách ŽSK 30 a viac rokov.

„Teší ma, že sme sa v roku 2019 rozhodli týmto slávnostným spôsobom prejaviť našu vďaku a vzdať hold pracovníkom v kultúre. Ich tvorivá práca je náročná, pokladáme za dôležité sa im aj týmto spôsobom poďakovať za ich lojalitu a vernosť. Chcem tiež podotknúť, že sme jedinou župou na Slovensku, ktorá sa rozhodla oceňovať takýmto spôsobom zamestnancov kultúrnych inštitúcií,“ podotkla Erika Jurinová, predsedníčka ŽSK.

Medzi ocenenými pracovníkmi sú aj Ľubica Drusková z Liptovského múzea v Ružomberku. Odpracovala tam 41 rokov ako múzejný pedagóg. Jej kolegyňa Mariana Murčeková pracuje v múzeu ako dokumentátor 37 rokov. ŽSK je zriaďovateľom spolu 22 kultúrnych zariadení z toho sú dve divadlá pre deti i dospelých, hvezdáreň, štyri múzeá, v každom z regiónov galériu, knižnicu a kultúrne stredisko. Prostredníctvom nich sa stará o štyri hrady – Hrad Strečno, Likava, Budatínsky a Oravský hrad, o dva skanzeny v Pribyline a Vychylovke a tri vzácne historické železnice na Orave, Liptove a Kysuciach.

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia