Ochutnajte tento víkend kultúru v meste

Ochutnajte tento víkend kultúru v meste

RedakciaAktuality4.9.2020

Liptov fest aj online

Už dnes, (piatok 4. septembra) o 20.00 začína v Hýrošovom parku koncert skupiny Hrdza. Prešovská skupina, ktorá pôsobí na scéne world music od roku 1999 prinesie zároveň hudobný zážitok priamo do obývačiek. Prostredníctvom online živého vysielania prenesú organizátori hudobný kokteil v podaní kapely Hrdza z Hýrošovho parku kdekoľvek sa nachádzate. A to cez sociálne siete Facebook a YouTube. Liptovfest tak po piatich rokoch zmenil svoju pôvodnú tvár na Liptov online fest. Tento rok sa uskutočňuje už na piatich miestach na Liptove, pričom skupina Hrdza dá bodku za všetkými koncertami.

Priniesť to najlepšie z domácej scény

Zo štvrtkových Fullových dní. Foto: Inštitút RK - Jaroslav Moravčík

Do soboty 5. septembra môžete žiť kultúrou známeho umelca prostredníctvom Fullových dní v meste. Tento viacdňový mestský festival má za cieľ zviditeľniť to najlepšie z domácej scény. Už včera mohli návštevníci spoznať kultúru spätú s menom Ľudovíta Fullu. Dnes začína program tvorivou dielňou pod názvom Fullov zverinec s Lenkou Sršňovou - zaťahovací batoh o 15-tej pred Galériou Ľudovíta Fullu. Pokračovať bude ďalej až do neformálneho zavŕšenia festivalu v galerijnej záhrade o 21:30, kedy pôjde, ako uvádzajú organizátori, o zdieľanú atmosféru hudobných a výtvarných stretnutí v tanečno-konverzačnom štýle. Bodku za podujatím dajú dve sobotné podujatia. Nadšenci umenia a cyklistiky sa stretnú o 9.00 pred galériou a zažijú spoločnú tvorivú bicyklovačku. V samotnom závere podujatia vystúpi o 9.30 hudobná kapela RK JAZZ BAND v Hýrošovom parku. Sumár všetkých podujatí nájdete TU

Ružomberský perkusívno-tanečný festival

Mariánske námestie ožije v sobotu IV. ročníkom festivalu rytmov a tanca pod holým nebom v centre Ružomberka. Lúčka pod mauzóleom Andreja Hlinku privíta workshopy tanca a bubnovania, muzikoterapiu pre deti, ale i koncerty kapiel. Program začína o 16:00 muzikoterapiou pre deti a pokračuje až do 21. hodiny, kedy je naplánované posledné vystúpenie. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia uskutoční v Čajovni Relax.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia