Od septembra končí v autobusovej doprave prázdninový režim

Od septembra končí v autobusovej doprave prázdninový režim

RedakciaAktuality3.9.2023

V Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) nastala veľká zmena cestovných poriadkov v regiónoch. Na Liptove a Orave od 1. júla, na Kysuciach a Hornom Považí od 1. augusta, Turiec čakajú úpravy od októbra. Zmeny cestovných poriadkov zahŕňajú komplexnú harmonizáciu a najmä nadväznosť spojov medzi železničnou a autobusovou dopravou a tiež medzi autobusmi navzájom.

„V porovnaní s pôvodným cestovným poriadkom pribudlo šesťstotisíc objednaných kilometrov. Nové cestovné poriadky sme sa snažili maximálne zjednodušiť, spravidelniť a nastaviť režimy premávania počas pracovných dní, školských prázdnin a tiež počas dní pracovného pokoja. Úpravu cestovných poriadkov sme viac krát prerokovali s miestnymi samosprávami, návrhy boli tiež predložené na pripomienkovanie cestujúcej verejnosti a následne boli zapracované do zmien,“ vysvetlila županka Erika Jurinová.

Akékoľvek ďalšie námety na zlepšenie fungovania verejnej dopravy v Žilinskom kraji môže verejnosť zaslať na emailovú adresu info@idzk.sk.

Cestujúci majú ešte stále možnosť získať u dopravcov SAD Žilina a ARRIVA Liorbus dopravnú kartu úplne zadarmo, pričom náklady na jej vydanie hradí Žilinský samosprávny kraj. Táto možnosť potrvá do ukončenia Európskeho týždňa mobility čo je 22. 9. 2023. Dopravnú kartu dostanete v klientských a zákazníckych centrách dopravcov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia