Odborníci na chov včiel a produkciu medu si to môžu rozdať medzi sebou

Odborníci na chov včiel a produkciu medu si to môžu rozdať medzi sebou

RedakciaAktuality29.6.2022

Liptovské múzeum vyhlásilo súťaž o najlepší med a medovinu. Včelári sa môžu zapojiť s dvomi produktami – s medom baleným v skle, alebo s neochutenou medovinou, ktoré treba zaslať do 13. júla Národopisnému múzeu v Liptovskom Hrádku.

Do súťaže sa môžu prihlásiť záujemcovia zo všetkých kútov Slovenska, nielen z nášho regiónu. Kvalitu produktov budú posudzovať odborníci z Včelárskeho ústavu v Liptovskom Hrádku. Najlepší med a medovinu vyhlásime v rámci už našej tradičnej Včelárskej nedele. Tá tohtoročná sa v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline uskutoční 24. júla,“ uviedla programová manažérka Liptovského múzea Martina Mäsiarová.

Súťaž včelárov, hoci ide o pomerne mladý projekt, si veľmi rýchlo našla sympatickú odozvu. „Sme v štvrtom roku a záujem stále rastie,“ podotkla M. Mäsiarová, ktorá ešte doplnila, že bola vypísaná aj výtvarná súťaž s názvom Včely očami detí pre materské a základné školy. Uzávierka prác s ľubovoľnou technikou je takisto 13. júla, pričom diela budú vystavené a najlepšie ocenené v rámci už spomínanej Včelárskej nedele.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia