Odpustové slávnosti v Ružomberku

Odpustové slávnosti v Ružomberku

Ján SvrčekAktuality30.11.2023

Dnes (30. novembra), v deň slávnosti nebeského patróna ružomberskej farnosti, bude vo farskom kostole sv. Ondreja slávnostná svätá omša. Je to začiatok odpustového programu v centre dolného Liptova, ktorý potrvá až do soboty (2. decembra). Jeho súčasťou je tiež medzinárodná konferencia O základoch a perspektívach Európy.

Zajtra (1. decembra) sa o 18:15 hod. uskutoční mládežnícka svätá omša za účasti diakonov a bohoslovcov Kňazkého seminára a po nej bude moderovaná adorácia.

V sobotu sa slávnostná svätá omša v kostole sv. Ondreja začne o 10. hod. Po jej skončení je naplánované priateľské stretnutie pred kostolom, na Námestí A. Hlinku, aj so stánkami, v ktorých budú výrobky farníkov a tiež občerstvenie za symbolický príspevok.

O 14. hod. sa v budove rektorátu Katolíckej univerzity, v Ružomberku, na Hrabovskej ceste, začne medzinárodná konferencia O základoch a perspektívach Európy, ktorú organizuje Hnutie Europa Christi v spolupráci s hostiteľskou vysokou školou a ružomberskou farnosťou. „Konferencia má názov Nemožno otínať korene, na ktorých sa vyrástlo. Ide o citát svätého otca Jána Pavla II. Na tomto podujatí sa zúčastnia viacerí vzácni hostia,“ povedal nám rektor ružomberskej univerzity Jaroslav Demko.

Večer sa ešte uskutoční na Námestí A. Hlinku požehnanie a zasvietenie adventného venca a na záver je pripravený akustický koncert kapely Kéfas.

Foto: facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia