Odstavia elektrinu v ôsmich obciach ružomberského okresu

Odstavia elektrinu v ôsmich obciach ružomberského okresu

RedakciaAktuality21.3.2021

Ak bývate v niektorej z týchto obcí, Liptovská Teplá, Bešeňová, Ivachnová, Lúčky, Kalameny a Turík, na utorok 23. a stredu 24. marca, si neplánujte práce, pri ktorých budete potrebovať elektrickú energiu. Stredoslovenská distribučná (SSD) totiž oznámila plánovanú odstávku elektriny. Bude sa týkať 1 400 domácností v týchto dedinách. Odstávka sa čiastočne dotkne aj Liskovej a Liptovského Michala, kde zostanú bez elektriny po tri odberné miesta.

Hovorca spoločnosti SSD Miroslav Gejdoš informoval, že pôjde o časový úsek od 7:30 hod do 18:30 hod. „Odstávky elektriny sú nevyhnutné pre dlhodobo prebiehajúcu čiastočnú rekonštrukciu vedenia veľmi vysokého napätia medzi transformovňami v Liskovej a Dolnom Kubíne. Keďže toto vedenie prechádza na viacerých úsekoch ponad vedenia vysokého napätia, z hľadiska bezpečnosti je nutné, aby zostali počas prác bez napätia. Ak by došlo k pádu vodiča z vyššieho vedenia na nižšie pod napätím, nastal by rozsiahly skrat, ktorý by spôsobil veľký výpadok elektriny, ale tiež by mohol ohroziť život a zdravie elektromontérov.“

Podľa hovorcu je ale veľmi pravdepodobné, že dodávku energie obnovia v skorších hodinách, ale len za predpokladu, že im prácu neskomplikujú nepredvídateľné okolnosti.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia