Okres Ružomberok je už bordový, platí v ňom III. stupeň varovania

Okres Ružomberok je už bordový, platí v ňom III. stupeň varovania

RedakciaAktuality10.2.2021

Epidemická situácia na Slovensku sa zhoršuje. Oznámil to včera minister zdravotníctva, ktorý zároveň predstavil novú farebnú mapu okresov. Z deviatich čiernych okresov ich už je pätnásť, platí v nich najvyšší IV. stupeň varovania. Zavedené sú tam najprísnejšie opatrenia. Bordových okresov je 51 a len 13 je červených.

Pohoršil si aj Ružomberský okres, ktorý sa prefarbil z červena na bordovo a platí v ňom III. stupeň varovania.

„Už sa v tom strácam. Farby menia ako chameleón. Na jednej strane vravia, že celé Slovensko je čierne, na druhej je mapa s niekoľkými farbami. Viem, že situácia je vážna, no vyzerá to tak, že opatrenia nezaberajú a pritom sú dosť prísne. Neviem či to je tým, že ich ľudia nedodržiavajú, alebo sú zle nastavené,“ povedal Martin z Ružomberka.

V okresoch, kde sa zhoršila situácia a zmenila farba, začnú platiť nové opatrenia podľa covid automatu od pondelka 15. 2. 2021.

Dovtedy majú ľudia čas, aby získali certifikát z antigénneho alebo PCR testovania s negatívnym výsledkom. Postačuje aj potvrdenie, že COVID-19 prekonali pred menej ako 90 dňami.

Čierna farba – 15 okresov:

Musia tam zostať zatvorené školy, do práce sa môže ísť iba s negatívnym testom nie starším ako sedem dní, zakázaný je vstup aj výstup z okresu.

Bordová farba – 52 okresov:

Patrí tu aj Ružomberok a všetky jeho susedné okresy okrem Liptovského Mikuláša. Školy otvárajú iba na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Na cestu do práce potrebujete negatívny test nie starší ako sedem dní, s ktorým môžete cestovať aj do prírody v inom okrese.

Červená farba – 13 okresov:

Patrí tu aj Liptovský Mikuláš, ďalej Bardejov, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Senec, Lučenec, Poltár, Sabinov, Skalica, Gelnica, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník. Školy môžu byť otvorené, do práce potrebujete negatívny test nie starší ako 14 dní a pri ceste do prírody v inom okrese je nutné mať sedem dní starý test.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia