Opäť je tu obľúbená prázdninová aktivita

Opäť je tu obľúbená prázdninová aktivita

RedakciaAktuality5.6.2023

Naposledy sme tento projekt organizovali ešte pred covidovou pandémiou, a to v roku 2019, nuž a teraz sa opäť vraciame,“ uviedol k pripravovanému 13. ročníku Detskej univerzity v Ružomberku dekan hostiteľskej Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity Peter Krška.

Pôjde o prvý prázdninový týždeň, a to od 3. do 7. júla 2023. Detská univerzita, ktorá začne slávnostnou imatrikuláciou, je určená pre žiakov základných škôl, vo veku od osem do trinásť rokov. „Oproti minulosti sme trochu zúžili vekový rozptyl, vtedy to boli chlapci a dievčatá od šesť do štrnásť rokov. Opäť očakávame značný záujem, až nad naše kapacitné možnosti. Deti budú pod dohľadom nielen našich vyučujúcich, no taktiež študentov. Program je naozaj bohatý,“ pripojil P. Krška.

Cieľom Detskej univerzity je poskytnúť „školáčikom“ kvalitnú a primeranú alternatívu na trávenie voľného prázdninového času. Tiež im priblížiť univerzitné prostredie a tak v nich budovať cieľavedomosť pre ich vysokoškolské štúdium v budúcnosti.

Účastníci sa môžu tešiť na rôzne zaujímavé workshopy a prednášky z biológie, žurnalistiky, sociálnej práce, náboženstva, telesnej výchovy a zdravotníctva. Rovnako ich čakajú interaktívne divadelné predstavenia a množstvo zážitkov s novými kamarátmi.

Rodičia, ktorí chcú svoje dieťa prihlásiť, musia doručiť vyplnenú a podpísanú prihlášku do 7.júna 2023 na vrátnicu Pedagogickej fakulty KU v Ružomberku (Hrabovská cesta č. 1).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia