Opätovné vypadky elektriny v noci zasiahli aj oblasti v okolí Ružomberka

Opätovné vypadky elektriny v noci zasiahli aj oblasti v okolí Ružomberka

RedakciaAktuality16.1.2019

Túto noc došlo k opätovnému navýšeniu poruchovosti s výpadkom elektriny. Podľa hovorcu Stredoslovenskej distribučnej a.s. (SSD), Miroslava Gejdoša, pracujú na odstraňovaní niektorých výpadkov údržbári. V odľahlých častiach ešte hľadajú príčiny porúch.

„Vplyvom nepriaznivého počasia, najmä hustého sneženia, došlo v noci z utorka na stredu na severe stredného Slovenska k ďalším poruchám na elektrických vedeniach. Bez prúdu je približne 800 odberných miest. Mimo prevádzky je spolu 40 trafostaníc," informuje Gejdoš.

Stredoslovenská distribučná rieši poruchy na úrovni vysokého napätia vo viacerých okresoch severu Slovenska. Na Liptove sú bez elektriny v Ľubochni a Kráľovej Lehote.

"Väčšinu porúch spôsobil ťažký mokrý sneh a vietor. Vo viacerých lokalitách popadali na elektrické vedenie stromy a pretrhali vodiče. Niektoré poruchy sa už elektrikárom podarilo presne lokalizovať, ale časť z nich musia ešte vyhľadať v teréne," vysvetľuje hovorca. Prácu im komplikuje ťažko prístupný a rozmočený terén, prípadne vysoká vrstva snehu.

Pracovníci SSD robia podľa Gejdoša všetko pre to, aby obnovili dodávku elektriny pre odberateľov v čo najkratšom čase. V niektorých prípadoch prosia o trpezlivosť.

​​​​

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia