Opití motoristi jazdili po Ružomberku

Opití motoristi jazdili po Ružomberku

RedakciaAktuality18.1.2022

U dvoch vodičov s výsledkom nad jedno promile – spôsobili dopravnú nehodu a u jedného vodiča bol zistený alkohol do jedného promile. Policajti alkohol vykonanými dychovými skúškami zistili aj u jedného vodiča nemotorového vozidla. Informoval o tom portál www.zijemvrk.sk hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Radko Moravčík.

Poverený príslušník Policajného zboru obvinil 23 ročného Martina z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Obvinený muž v piatok 14. januára vo večerných hodinách viedol po miestnej komunikácii v Ružomberku osobné motorové vozidlo Škoda. Následne narazil do stĺpa verejného osvetlenia. Po dopravnej nehode sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,66 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu.

„Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí aj 33 ročný Miroslav, ktorý v sobotu popoludní 15. januára viedol po ceste tretej triedy v Ružomberku osobné motorové vozidlo Audi. Pri odbočovaní vozidla vľavo došlo k stretu s protiidúcim osobným motorovým vozidlom Mitsubishi, ktoré viedol 49 ročný vodič. U 49 ročného vodiča alkohol vykonanou dychovou skúškou zistený nebol. Obvinený vodič sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,31 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu,“ povedal R. Moravčík.

Policajti obom mužom pod vplyvom alkoholu obmedzili osobnú slobodu a predviedli ich na policajný útvar. Pri dopravných nehodách k zraneniu osôb nedošlo.

Skrátené vyšetrovanie bolo v oboch prípadoch skončené a spisy boli predložené prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvinených mužov, doplnil R. Moravčík.

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia