Opitý lekár za volantom dostal prísnejší trest

Opitý lekár za volantom dostal prísnejší trest

RedakciaAktuality17.1.2021

Dopravná nehoda sa stala koncom apríla pod Strečnom. Vinník z miesta ušiel. Kým ho policajti zastavili v Krpeľanoch, spôsobil ďalšie dve nehody. Dôvod úniku ukázala dychová skúška.

„Vodič Škody Superb bol podrobený dychovej skúške s výsledkom 0,93 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,94 promile. Vyšetrovateľ už obvinil 55-ročného vodiča, ktorý v katastri Strečna narazil do 60-ročného chodca, ten utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol,“ informovala po nehoda krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

K prípadu sa vyjadrila aj hovorkyňa ÚVN Petra Dišková. „Vedenie nemocnice to vníma ako osobné zlyhanie lekára, čo nám je samozrejme veľmi ľúto, keďže ide o špičkového chirurga.“

Žilinský okresný súd odsúdil vodiča Petra M. na šesťročný pobyt za mrežami nepodmiečne, zároveň mu udelil zákaz viesť motorové vozidlá na doživotie. Lekárovi sa trest zdal vysoký, preto sa odvolal.

Prípadom sa potom zaoberal Krajský súd v Žiline. Pôvodný rozsudok zrušil a lekárovi udelil ešte tvrdší trest. Obžalovanému uložil úhrnný trest odňatia slobody vo výmere 7 rokov a 6 mesiacov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia